Linnamaasturid

Kia e-Niro ei sõidagi nii kaugele, kui lubatud: vigane test andis valed tulemused

Foto: Kia.

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Kia uue e-Niro elektrimaasturi ametlikku sõiduulatust on peale testperioodis tehtud vea avastamist vähendatud, sest algne test ei järginud WLTP nõudeid, vahendab Autocar.

Nimelt oli sõiduulatuse testimine jäetud eraldi firma kätte, kus polnud aga Euroopa Liidus kohustuslikke WLTP (Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure) nõudeid järgitud ning saadud seega suuremad tulemused kui reaalsuses võimalik.

Tulemusena on võimsam 64 kWh Kia e-Niro sõiduulatuseks nüüd 454 kilomeetrit 484 asemel ning tavaline 39,2 kWh e-Niro sõiduulatuseks on 311 kilomeetri asemel hoopis 288.

Kia avastas testperioodis tehtud vea alles uue elektrilise mudeli kallal tööle asudes. Hetkel pole selge, kas mõjutatud on ainult Kia e-Niro või ka mõni muu sama firma poolt testitud sõiduk.

Väljaanne Whatcar testis elektriautode sõiduulatusi ka iseseisvalt ning asetas 64 kWh Kia e-Niro 407 kilomeetrise sõiduulatusega teisele kohale.

Sama sõiduulatusega jäi teist kohta jagama ka Jaguar I-Pace. Kõige parema sõiduulatusega elektriautoks jäi aga Hyundai Kona – 64 kWh ja 417 kilomeetrit.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.