Linnamaasturid

Kia näitas autonäitusel kahe uue linnamaasturi ideeautosid

Kia Mohave Masterpiece ideeauto.Fotod: Kia.

Kia esitles möödunud nädala lõpus Souli autonäitusel kahte uut ideeautot, mis on mõlemad linnamaasturid ja peaksid andma aimu sellest, milline tootja mudelivalik tulevikus välja võiks näha.

Lõuna-Korea publikule esitleti lisaks kahele linnamaasturile ka juba Euroopas avalikustatud elektrilist ideeautot Imagine, mille pildistas Genfis üles ka Paula.

SP Signature – kompaktne linnamaastur, mis jõuab peagi päriselt müügile

Esimese ja väiksema linnamaasturi ideeauto kannab nime SP Signature ning näitab, milline hakkab välja nägema Kia tulevane väiksema klassi linnamaastur.

Laia “tiigrinina”-stiilis esivõre ja pika kapotiga Signature’i esitleti küll Lõuna-Koreas, kuid tootja andmetel on tegu ülemaailmsele turule mõeldud mudeli ideeautoga.

Tootmisvalmis varianti Signature linnamaasturist peaksime nägema juba enne 2019. aasta lõppu. Kia pressiteate kohaselt mõjutab ideeauto disain ka teisi tulevasi mudeleid.

Kia Mohave Masterpiece – robustne ja suur linnamaastur

Kia Masterpiece on juba suurem ja tunduvalt robustsem ideeauto, mis peaks näitama tootja disainijooni tulevaste suuremate off-road maasturite suunal.

Kui Signature linnamaasturil on esivõresse intregreeritud vaid kitsad päevatuled, siis Masterpiece’i agresiivne esivõre hõlmab kogu sõiduki esiosa, kaasa arvatud kõiki esitulesid.

Kia Mohave Masterpiece ideeauto – tõenäoliselt sellist sõidukit Euroopa turule ei tooda.

Mohave Masterpiece’i salong on tootja andmetel high tech, kuid sellest hetkel pilte ega täpsemat infot avaldatud ei ole. Tõenäoliselt on tegu Hiina ja USA turgudel müüdava Kia Mohave (USAs Borrego) linnamaasturi tulevase uue versiooniga, spekuleerib Autocar.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.