Linnamaasturid

Kia Sportage saab pistikhübriidi ja üle 70 km elektrilist sõiduulatust

Rubriiki toetab

Kia Sportage on juba eelmisest põlvkonnast olnud hea, praktiline ja nüüd uue generatsiooni puhul ka huvitava disainiga linnamaastur. Nüüd lisandub Sportage’i valikusse ka kõige ökonoomsem ja samas ka võimsaim pistikhübriid variant.

Kia Sportage pistikkhübriid on välimuselt muidugi sisuliselt identne seniste viimaste põlvkonna linnamaasturitega. Siiani vaid mild-hybrid ja tavalise hübriidina saadaolev Sportage sai meie arvustuses palju kiita. Kui sportlikum sõiduviis pole prioriteet, on raske miinuseid leida.

Uus pistikhübriid laiendab Kia linnamaasturi võimalusi veel enamgi. 1,6-liitrine turbomootor töötab koos 66,9-kilovatise elektrimootoriga, tootes kokku 265 hj (194,9 kW) ja 350 Nm. Tänu hübriidajamile kiirendab Sportage seisust sajani 8,2 sekundiga ja tippkiiruseks on 191 km/h.

13,7 kWh mahutavusega akut saab laadida 7,2 kW kiirusega, mis tähendab, et tühja aku saab täis laadida ühe tunni ja 45 minutiga. Puhtalt elektrilist sõiduulatust lubab Kia kuni 70 km, mis väidetavalt kasvab 78 kilomeetrini, kui liigelda ainult linnas.

Uus Kia Sportage pistikhübriidi saab Euroopas tellida juba nüüd, kuid ametlikud Eesti hinnakirjad pole hetkel veel avaldatud. Esimesed autod peaksid klientideni jõudma õige pea, järgmise kvartali jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.