Kõige ekstreemsem Defender Octa on kohal, uue V-8 ja 635 hobujõuga

Fotod: Land Rover

Land Roveri uus Defender Octa on kõige karmim, võimekam ja luksuslikum mudel margi maasturite perekonnas. Hoolimata margi erimudelite tähise SVR (Special Vehicle Operations) erruminekust tõestab uus mudel, et karmimate mudelitega pole veel lõpp.

Uue Defender OCTA nimi tuleneb planeedi kõige tugevamast ja ihaldusväärsemast mineraalist – teemandist – ning oktaeedrist, mis annab teemandile eristuva välimuse ja vastupidavuse.

Vahest kõige suuremaks uudiseks on sõiduki jõuallikas, mis polegi JLR grupis aastaid kasutuses olnud 5-liitrine ülelaadimisega V-8 vaid seekord on kapoti all 4,4-liitrine Twin Turbo kerghübriidne V-8 mootor, mis pakub 635 hj ja 750 Nm ning võimaldab kiirendada 0–100 km/h 4 sekundiga.

Land Roveri ajaloo võimsaim Defender väärib muidugi ka vastavat visuaali. Kuna maasturi rööbe on 68 mm jagu laiem, on muidugi lisatud ka rattakoopa laiendid ning sellega koos on muudetud ka esistange ja -võrede disaini. Tagastange on samuti uus, mille alt paistavad välja uue disainiga kandilised summutitorud.

Defender Octa on ka 28 mm jagu kõrgema vedrustusega, mille muudetud komponentide seas on pikemaid ja tugevamaid õõtshoobasid ning aktiivseid amortisaatoreid koos eraldi akudega. Esmakordselt on Defenderis kasutusele võetud hüdrauliliselt ühendatud vedrustustehnoloogia 6D Dynamics koos ulatuslike riistvara- ja geomeetriamuudatustega.

Lisatud on ka alumiiniumisulamist mootori põhjakaitse ning erimudel sõidab probleemideta läbi kuni ühe meetri sügavusest veest. Peale karmi maastikusõidu tagab täielikult uuendatud veermik ka sujuvama sõidu mööda asfaltteid, vältides ka liigset autokere kaldumist kurvides.

Interjöör on samuti saanud omajagu uuendusi, ennekõike uued Performance’i istmed esireas, mis on tugevamate küljepolstritega, integreeritud peatugede ja isegi sisseehitatud kõlaritega.

Land Rover Defender Octa kohalik hinnakiri pole veel avaldatud, kuid Suurbritannias maksab Octa umbes 171 473 eurot ja selle Edition One’i versioon pea 190 000 eurot. Karm maastur teeb oma esimese debüüdi muidugi Goodwoodi kiirusfestivalil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.