Kui väga meeldivad kastikad ja ka uus Defender, siis nüüd on lahendus olemas

Fotod: Heritage Customs

Kuna Land Rover ei paku uuest Defenderi maasturist kastiga varianti, on asjad enda kätte võtnud Hollandist pärit Land Rover mudelite tuunimise ja ümberehitamisega tegelev ettevõte Heritage Customs.

Möödunud aastal avaldasid hollandlased kabrioletist, mis oli väikseima Defender 90 baasil valmistatud. Tänavu on nad ette võtnud suurima mudeli Defender 130 näol ja sellest topeltkabiiniga pikapi loonud.

Heritage Customs pööraselt võimsaks, laiaks ega suureks Defenderit ei tee, pigem on tegu viisakama tuuninguga, mis oleks võimalikult autotootja tehase kvaliteediga. Ilmselgelt on Defender 130-ne tagaosast pagasiruumi ja kolmanda rea osa kadunud, mille asemel on kast.

Kõik, mis kastist ettepoole jääb, tundub olema identne tavalise Defenderiga. Muidugi saab välimust muuta täiesti uue värvi, erinevate kleebiste, uute velgede ja muude väiksemate detailidega nagu näiteks katuseraam.

Interjööri puhul küll pilte pole jagatud, kuid lähenemine on väidetavalt sarnane. Ei midagi pead pööritavat, kuid kogu interjööri tesksiilid on uuesti kaetud kliendi soovil vastavalt kas naha või näiteks ka alcantaraga.

Tehniliselt jääb auto identseks, seega on mootorite valikus ridakuus diisel- ja bensiinimootorid, nagu Defender 130-l ikka ning samuti saab soovikorral valikus ka 5-liitrine V-8.

Defender pikapi baashind on 155 000 eurot, mille eest saab Defender 130 X Dynamic SE baasil maasturi. Land Roveri enda hinnakirja järgi on nt. V-8 mootoriga tippmudel sellest umbes 55 000 eurot kallim, mis oleks tõenäoliselt miinimum hinnatõus ka Heritage Customsi poolelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.