Linnamaasturid

Lamborghini esimene elektriauto saab olema 2+2 crossover-stiilis sõiduk

Lamborghini Asterion. Pildid: Lamborghini

Lamborghini tegevjuht Stephan Winkelmann rääkis automargi tulevikust ja nende plaanidest elektriautodega. Eksklusiivses intervjuus Autocariga selgus, et esimene Itaalia autotootja täiselektriline sõiduk polegi superauto.

Esimene Lamborghini elektriauto saabub aastaks 2028 ja peale esmakordse jõuallika elektrimootorite näol, saab auto ka esmakordse kerestiili ja välimuse, seda vähemalt Lamborghini puhul.

Veel muidugi nimetamata elektriauto saab praktilisema 2+2 istmete paigutuse. Kere pole päris nii kõrge nagu Uruse linnamaasturil, kuid Autocari sõnul pole tegemist ka madala sedaaniga ega kupeega. Sedaani silueti asemel on saabuv Lamborghini kõrgem, kuna auto põhjas asuvad akud.

Lamborghini Estoque

EVarasemalt on Lamborghini avaldanud praktilisema kerestiiliga kontseptautod Asterion ja Estoque, mis võivad Autocari sõnul ka uue auto disaini mõjutada.

Pärast uut elektriautot peaks saabuma uus Uruse linnamaasturi põlvkond, mis on samuti täiselektriline. Winkelmanni sõnul aitab kahe elektriauto tutvustamine neil planeerida superautode tulevikku pikemalt ja vaadata, kas ja millal peavad ka tõelised Lambod elektriliseks minema.

Hetkel on teada, et Aventadorile ja Huracanile järgnevad superautod saavad kindlasti hübriidajamid, kuid tõenäosus, et suured, vabalthingavad sisepõlemismootorid jäävad, on üsna suur.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.