Linnamaasturid

Lamborghini Urus Performante on natuke kergem, natuke võimsam ja lisandus “ralli” sõidurežiim

Fotod: Lamborghini

Itaalia superautode tootja populaarne superlinnamaastur on saanud nüüd kangema, Performante nimelise variandi. Kuigi muutused on väikesed, kirjeldab Lamborghini tehnoloogiajuht (CTO) Rouven Mohr uut maasturit kui “lihvitud atleeti”.

Välimuselt torkab esimesena silma süsinikkiust kapott, tagatiib ning väiksemad komposiidist elemendid. Kokku on suudetud säästa 47 kg. Siiski vajab mainimist, et maastur ise kaalub ka pärast dieeti 2150 kg.

Kapoti all on ikka 4-liitrine kahe turboga V-8 mootor. Performante variandis toodab see 16 hj rohkem, 666 hj jagu. “Sajani” kiirendus kestab 3,3 sekundit ja tippkiiruseks lubab Lamborghini 306 km/h.

Tänu muudatusele veermikus istub Urus Performante 20 mm madalamal kui tavaline variant. Superlinnamaasturi kangem variant on ühtlasi ka 25 mm pikem ning rööbe on 16 mm laiem tänu uutele ja kergematele 22-tollistele velgedele.

Velgi katavad Pirelli P Zero rehvid, kuid valikuliselt saab võtta ka P Zero Trofeo R variandid, mis on pool-slikk rehvid. Antud juhul on esimene kord, kui Pirelli on arendanud sellist rehvi linnamaasturi jaoks.

Urus Performante interjöör on suuresti muutumata, kuid seal on rohkem süsinikkiudu ja Alcantarat – maailma kõige sportlikumad materjalid. Juht saab sõites valida ka uue “ralli” sõidurežiimi, mis peaks parandama sõitu pisut ebatasasemal pinnal nagu näiteks kruusatee.

Lamborghini uus superlinnamaastur peaks esimeste klientideni jõudma veel selle aasta lõpuks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.