Land Rover plaanib lisada mudelivalikusse Defenderist inspireeritud väikemaasturi

Foto: Land Rover Defender 90, Land Rover

Briti maasturitootja kavatseb kasu lõigata uue Defenderi populaarsusest ja tutvustada sarnase stiiliga väiksemat maasturit. Soodsam ja vähem maastikukõlbulik mudel on elektriline, vahendab Autocar.

Hiljutisel investorite konverentsil kinnitas Jaguar Land Roveri grupi juht Adrian Mardell, et ka Defenderist tehakse n-ö soodsam alternatiiv mudel, nagu on Ranger Roverist Velar või Evoque ja Discoveryst Discovery Sport.

Autocari teatel kannab uus mudel arvatavasti nime Defender Sport. Sarnaselt Discovery Sportiga viitaks see väiksemale, soodsamale ja tehniliselt vähem keerukale mudelile, mis pole karmil maastikul nii võimekas.

Ühtlasi kinnitati, et uus kompaktmaastur ehitatakse uuele elektriautode platvormile EMA. Järgmise põlvkonna Range Rover Evoque ja Discovery Sport, Land Roveri hetkel kõige kompaktsemad linnamaasturid, põhinevad samal platvormil.

Uus väiksem Defenderi-sarnane mudel on järgmine samm Range Roveri kaubamärgijaotuses, kus Range Rover, Discovery ja Defender oleks esitletud oma suuna ja mudelivalikuga brändidena Land Roveri margi all.

Defender Sporti maastur peaks turule jõudma 2027. aastaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.