Lexus RX-i 5. põlvkond toob valikusse täiesti uue jõuallika, Eestisse jõuab auto uue aasta alguses

Selle aasta juunis tutvustas Lexus uut, 5. generatsiooni RX-i, mis avab selle populaarse linnamaasturi jaoks uue peatüki. Alates mudeli lansseerimisest 1998. aastal on RX-i müüdud enam kui 3,5 miljonit autot ning millest on kahe viimase aastakümne jooksul saanud Lexuse müügihitt.

Autogeenius on saanud uue RX-iga juba teha eksklusiivse proovisõidu, mis lähipäevil ka üles laetud saab.

Uuel RX-il on Euroopas saadaval esialgu kaks erinevat elektrifitseeritud varianti. Pistkihübriid RX 450h+ ja Lexuse esimene turbohübriid RX 500h, mis on varustatud DIRECT4 veojõu juhtimisega.

Lisaks pakub RX uut, 3. põlvkonna Lexus Safety System+ turvasüsteemie koos täiustatud kokkupõrke-eelse süsteemiga, uut ennetavat juhiabide ja laiendatud ohutuspaketti. RX-il on ka uus multimeediaplatvorm koos “Hey Lexus” nutika häältuvastussüsteemi ja Lexus Link nutitelefonirakendusega.

“Hey Lexus”

Uus Lexus RX pakub täiustatud ühenduvust, mis on varasemast kiirem ning stabiilsem, pakkudes moodsamat multimeediatehnoloogiat, “alati ühendatud” teenuseid ja läbi õhu uuenduste mugavust. Nutitelefoni, navigatsiooni, sõiduki juhtimise, multimeediafunktsioonide ja pilveühenduvuse abil on juhil uue RX-iga suhtlemiseks mitmeid võimalusi.

Uus multimeediasüsteem sisaldab nutikat häältuvastussüsteemi “Hey Lexus”, mis vastab küsimustele ja käsklustele 19 erinevas keeles. Lihtne nutitelefoni integreerimine on standardvarustuses – Android Auto või juhtmevaba Apple CarPlay abil. Saadaval on ka juhtmevaba laadimisalus, mis tagab 50% kiirema laadimise.

Kaamerad ka auto all

Lihtsamaks sõitmiseks kitsastes kohtades pakub digitaalne panoraamvaatemonitor 360° reaalaja vaadet ümbritsevast ja eelsalvestatud vaadet auto alt kaameratest, mida saab nüüd automaatselt puhastada. Samuti loob see RX-ist virtuaalse 3D-pildi, mis näitab sõidukit ülalt vaadatuna.

RX-i saab täiendada digitaalse tahavaatepeegliga, mis annab juhile laia ja takistusteta vaatevälja, kasutades auto tagurduskaamera reaalaja pilti.

Uus RX-i on varustatud kolmanda generatsiooni ohutussüsteemiga Lexus Safety System+, mida on täiendatud erinevate funktsioonide ja paremaks muudetud kokkupõrke ennetussüsteemiga (PCS). Täiustused hõlmavad ka kokkupõrke ennetussüsteemi võimet tuvastada mootorrattaid ja muid autoteel olevaid objekte. Samuti suudab see ristmikul vasak- või parempööret sooritades ära tunda kokkupõrkeohu vastutuleva autoga või teed ületavate jalakäijatega.

Täiustust on saanud ka kohanduv püsikiirusehoidja (ACC), mis tunneb nüüd kiiremini ära ees sõitva auto kiiruse ja järgib koos sõiduraja jälgimise abi (LTA) uuendustega kurvides sujuvamat joont. Kohanduv püsikiirusehoidja (ACC) on saanud laiendust nii, et see reageerib rohkematele märkidele ja käskudele, sealhulgas hoiatusmärkidele ning STOP-märkidele.

Hinnad esialgu indikatiivsed

Proaktiivne sõiduabi (PDA) aitab säilitada ohutut pikivahet eessõitvate autodega – isegi siis, kui püsikiiruse hoidja ei ole sisse lülitatud, aidates nii vältida juhil jalakäijaid ja teel olevaid takistusi. Driver Monitor kasutab juhi seisukorra pidevaks kontrollimiseks rooli kohale paigaldatud kaamerat, mis on võimeline aeglustama või peatama autot, kui juht hoiatustele ei reageeri.

Lexus on andnud ka indikatiivsed hinnad, mis müügile jõudmise hetkeks võivad ka muutuda. RX 450h+ algab 83 100 eurost ning RX500h 91 800 eurost. Alates 12. septembrist on kõigil soovijatel võimalus omale uus RX reserveerida ning esimesed Lexus RX-id jõuavad Eesti Lexuse müügisalongi 2023. aasta alguses.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.