Roomikutega Mercedes-Benz G 500? Aga miks ka mitte!

Fotod: Delta 4x4

Rubriiki toetab

Mercedes-Benzi G-klass on üks neid väheseid luksusmaastureid, mis karmile maastikule justkui loodud. Ilmselt seetõttu on sellest tehtud ka ekstreemseid versioone, nagu G500 4×4² või kuuerattaline versioon. Tuuningufirma Delta 4×4 keeras aga vinti veelgi peale ja lisas autole roomikud.

Kui ühel Šveitsi päritolu kliendil oli probleem, kuidas jõuda oma talvise puhkemaja juurde, otsustas ta selle lahendada Delta 4×4 abiga. Mercedes-Benz G 500 ehitatigi ümber nii, et nelja ratta asemel on hoopiski roomikud.

Maasturi omaniku puhkemaja asub Šveitsis Graubündneri regioonis, mida peetakse riigi üheks ligipääsmatumaks kandiks. Seega on igapäevane transport paksus lumes ja karmil maastikul elulise tähtsusega.

Suvel on roomikutega muidugi palju tülikam sõita. Seepärast on Delta 4×4 maasturi ümber ehitanud nii, et soojemal hooajal saab roomikud üsna hõlpsasti rataste vastu vahetada.

Selline projekt pole muidugi odav lõbu. Roomikud koos paigaldusega maksavad 50 000 eurot ning sama summa tuleb juurde maksta auto homologatsiooni ning vajalike testide ja kinnituste eest. Omanik pidi veel maksma 19 000 eurot kõrgema vedrustuse ja selle paigaldamise eest ning tagatipuks kulus 20 000 eurot lisavarustusele, mis hõlmas näiteks katuseraami ja suuremaid rattaid suviseks sõiduks.

Kokku läheb ümberehitus maksma 139 000 eurot ja see kõik muidugi eeldab, et Mercedes-Benz G 500 seisab juba garaažis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.