Lotus plaanib mudelivalikusse lisada ka väiksema linnamaasturi, millest tuleb margi soodsaim auto

Lotus Eletre. Foto: Lotus

Rubriiki toetab

Briti sportautotootja tutvustas pisut enam kui aasta tagasi margi esimest linnamaasturit Eletre. Autocari väitel on Lotusel tulevikus plaanis ka teine, väiksem sportmaastur.

Lotuse mudelite koodnimed arendusfaasis on lihtsate järjekorranumbriga. Nende esimene elektrimaastur Eletre oli Type 132, hetkel veel avaldamata elektrisedaan on Type 133 ja sellest järgmine Type 134 saabki olema teine elektriline linnamaastur.

Autocar väidab, et Type 134 on soodsaim Lotus, mida müüakse. Arvestades, et ka Porsche Macani järgmine põlvkond saab olema elektriline, on üsna selge, et see auto on ka Lotusel sihikul.

Muidugi peaks Type 134 rõhutama Lotuse peamisi väärtusi sportliku sõiduelamuse ja vastava võimsusega. Sarnaselt Eletrega on oodata, et palju rõhku pannakse ka sõiduki aerodünaamikale, et saavutada pikk sõiduulatus.

Lotus loodab, et 2028. aastaks moodustab saabuv väiksem elektriline sportmaastur umbes poole margi automüügist. Seega läheb veel mõni aasta aega, kuni esimesi prototüüp- või ideeautosid näha võiksime.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.