Maailma üks ilusamaid autosid, Jaguar E-Type, sobib ka maasturiks. Või siiski mitte?

Fotod: hill_farm_automotives, ebay.com

Sport- ja superautode maastikukõlbulikuks muutmine on tänapäeval moes juba tehases, kui mõelda Porsche 911 Dakari ja Lamborghini Huracan Sterrato peale. Aga kas klassikalise Jaguar E-Type’i transformatsioon maasturiks on samm liiga kaugele?

Suurbritannia Ebays on nüüd müüki tulnud E-Type, mis on ümber ehitatud maasturiks. Õnneks saab tõdeda, et sõiduki kere pärineb JPR Wildcat kitcar’ist, mis on Jaguari originaalsportauto taskukohasem koopia, ühtegi päris E-Type’i seepärast ära lõhutud pole.

Maasturi osa pärineb Jaguar Land Rover grupist, konstruktsioon auto kere all on kunagi kuulunud 1984. aasta Range Roverile. Mootoriks on 3,5-liitrine V-8 ning muidugi ei puudu ka täielikult toimiv nelikvedu koos 5-käigulise käsikastiga.

Ebay kuulutuses küsitakse auto eest umbes 22 839 eurot (19 750 naelsterlingit) ning märgitakse ära, et auto saab rohket positiivset vastukaja, ükskõik kuhu sellega sõita. Arvestades auto potentsiaalset maastikuvõimekust, saab sellega tõesti sõita ükskõik kuhu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.