Linnamaasturid

Maailma võimsaim maastur saab igaks juhuks veel rohkem võimsust

2018 Jeep® Grand Cherokee Trackhawk

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Tänu 707-hobujõulise ülelaadimisega V8 mootorile on Jeepi metsik Grand Cherokee Trackhawk maailma võimsaim masstootmises olev linnamaastur. Kuna ameeriklased jäävad ameeriklasteks, siis pakub Hennessey tuuningufirma võimalust tõsta võimsust enam kui 300 hj võrra.

Valdavalt erinevate Ameerika autode tuunimise poolest tuntud Hennessey Performance on mitmete muskelautode võimsuse viinud uskumatute numbriteni. Kui Dodge ehitas 6,2-liitrise Hellcat mootori ja pistis selle Jeep Grand Cherokeesse, siis asuti koheselt võimsuse “tagasihoidlikku” numbrit tõstma.

Trackhawk variant Jeepi maasturist omab tehasest väljudes 707 hj, kuid see on Hennessey’le vaid algus. Uuendades mootoris mitmeid juppe, millest tähtsaimaks on uus ülelaadimise kompressorisüsteem, on võimus tõstetud 1026 hobujõuni ja pöördemoment enam kui 400 Nm võrra 1314 njuutonmeetrini.

Enneolematud numbrid mootorist tähendavad ka enneolematut kiirendust sellise maasturi kohta. Hennessey Performance HPE1000 tuuningpaketiga varustatud Grand Cherokee Trackhawk kiirendab seisust 96 km/h (60 m/h) kiiruseni vaid 2,8 sekundiga.

Kuigi Jeepi linnamaasturi tuuningu hinda pole avaldatud, maksab sama mootoriga Challenger ja Charger Hellcat mudelite HPE1000 tuuningpakett umbes 44 500 eurot (55 000 dollarit). Tõenäoliselt jääb Trackhawki tuuning samasse hinnaklassi.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.