Linnamaasturid

Maastikuvõimekas Peugeot 505 4×4 on huvitav ja väga kallis alternatiiv linnamaasturile

Fotod: Route da Sogno

Rubriiki toetab

Kõrgemaks tõstetud universaalkerega autod pole tänapäeva midagi uut. Volvo Cross Country ja Audi Allroad mudelid olid mõned aastad tagasi vägagi populaarsed, kuniks linnamaasturite võidukäik algas. Üks sellistest universaalidest on näiteks Itaalias müügis olev modifitseeritud 1985. a. Peugeot 505.

Peugeot 505 universaalkerega variant Break ilmus müügile 1982. aastal. Pikema teljevahega ja valikulise kolmanda istmereaga sobis sõiduk väga hästi suuremale perele. Müügis olev auto on aga natuke rariteetsem ja erilisem kui tavaline 505 Break.

Juba 1980ndatel alustas Prantsusmaa firma Dangel tavaliste autode modifitseerimist maasturiteks. Just see Itaalias müügile tulnud 1985. aasta Peugeot 505 Break 4×4 Dangel ongi üks sellistest.

Kõrgemaks tõstetud Peugeot on loomulikult uuendusi saanud peamiselt veermiku osakonnas. Kõrgem ja tugevdatud vedrustus, nelikvedu ja lühemate käikudega käigukast tõstis Prantsusmaa pereauto oskusi maastikku läbida.

Kuigi mõndadel 505 4×4 Dangel maasturitel on ka rattakoobaste laiendid, muutes auto veel silmatorkavamaks, siis müügis oleval autol neid kahjuks pole. Siiski näeb Peugeot väga äge välja ja oleks hea, retroliku hõnguga alternatiiv tavalisele linnamaasturile.

1985. aasta Peugeot on müügis 59 000 euro eest ja asub Põhja-Itaalias, Reggio Emilia nimelises linnas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.