Linnamaasturid

Mansory tuunitud Lamborghini Uruse kupeeversioon kompab kõiki piire

Fotod: Mansory

Mansory bodykit’id ja modifitseeritud autod on kuulsad ennekõike küsitava välimuse poolest. Just siis, kui mõtled, et nüüd on nad tõesti lati nii kõrgele (või pigem madalale?) asetanud, suudavad nad ikka ja jälle üllatada. Viimane üllatus kannab nime Venatus Coupé Evo C.

Pika nime ja suurtes kogustes süsinikplasti ja tõenäoliselt plasti taga peitub Lamborghini Urus. Suurim muutus on aga supermaasturi tagauste kadumine, mistõttu on Urusest saanud 2-ukseline kupeemaastur.

Väidetavalt on mitmed Mansory kliendid küsinud just 2-ukselist Lamborghini Urust. Küsi ja sulle antakse, piiratud koguses siiski.

Venatus Coupé Evo C teekond algab Uruse kõikide uste eemaldamisest. Mansory liigutab B-piilari 200 mm jagu tahapoole, et alles jäävad uksed oleks sama mõõdu võrra pikemad, et tagaistmetele pääseks paremini.

Usume, et ülejäänud auto välimus räägib enda eest. Baasiks on võetud esialgne Lamborghini Uruse Mansory Ventus bodykit, see tähendab, et erinevaid nurki ja jooni on rohkem, kui neid suudaks kokku arvutada.

Peale üüratu tagatiiva ja arusaamatu disainiga esikaitseraua torkavad kõige enam silma tagauste asemel olevad küljepealsed õhuvõtuavad. Selliseid detaile kohtab enamasti näiteks kesk- või tagamootoriga sportautodel, mis ahmivad sealt õhku jõuallika tarbeks. Kuna aga Lamborghini Uruse mootor asub ilmselgelt auto esiosas, ei oska väga arvatagi, kuhu need õhuvõtuavad viivad. Äkki jahutavad šampanjat, mis asetseb pagasiruumis?

Muidugi ei pääse ka interjöör “iluoperatsioonist”: sisemus on polsterdatud türkiissinise nahaga ja seda ilmestavad süsinikplasitst detailid. Esiistmete seljatoed on kergesti liigutatavad, et saaks ligi ka tagaistmetele. Huvitaval kombel on interjööri tagaosa aga üsna lihtsalt lahendatud ning näha on ka paneelide vahed, mis tagaustest on alles jäänud.

Kuid Mansory pole piirdunud üksnes kosmeetiliste uuendustega. 4-liitrine ja kahe turboga V-8-jõuallikas on saanud natuke tuge ning tagab 900 hj ja 1100 Nm, mis aitavad maasturil kiirendada “sajani” kõigest 2,9 sekundiga ja jätkata kiirendamist tippkiiruseni 323 km/h.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.