Linnamaasturid

Maserati Grecale linnamaasturi saabumine venib kiipide nappuse tõttu

Foto: Maserati

Maserati väiksem linnamaastur Grecale oleks konkurent kaasmaalaste Alfa Romeo Stelviole ja populaarse Porsche Macanile. Kompaktse linnamaasturi avaldamine pidi toimuma järgmisel kuul, kuid auto- ja elektroonikatööstust tabanud kiipide tarneprobleemid on sundinud Maseratit mudeli tutvustamist edasi lükkama.

Praegu on Maserati kinnitanud, et hiljemalt tuleva aasta kevadel peaksime siiski valmistoodet nägema. On teada, et tehniliselt saab olema palju sarnasusi Alfa Romeo Stelvioga.

Maserati õnneks pole nende Grecale ainuke Itaalia linnamaastur, mis hilineb

Arvestades, et Maserati plaanid kompaktsemast linnamaasturist kinnitati juba 2018. aastal, siis on ootamisaeg juba päris pikaks veninud. Kuigi teistel põhjustel, peegeldab sarnast olukorda ka Alfa Romeo ja nende väiksem linnamaastur.

Teine pikalt oodetud Itaalia linnamaastur Alfa Romeo Tonale pidi samuti selle aasta lõpus jõudma. Väidetavalt viletsa hübriidajami suutlikuse tõttu lükati mudeli ilmumine hilisemaks, samuti järgmisse aastasse.

Tonale avaldati 2019. aasta Genfi autonäitusel, seega päris nii kaua pole alfistid pidanud ootama, kui Maserati austajad, kuid selge on see, et Itaalia autobrändid on raskustes oma linnamaasturite müügi ja ka uute mudelite tutvustamisega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.