Linnamaasturid

Maximus 1000: kui vajad 1000-hobujõulist Jeep Gladiator kastikat

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Tuntud USA tuuningfirma Hennessey Performance on avaldanud Jeep Gladiator pikapi baasil ehitatud Maximus 1000, mis omab 1000-hobujõulist Hellcat mootorit.

Jeep Gladiator on ikoonilise Wrangler maasturi baasil ehitatud kastikas. Ja kes on kõige ägedam gladiaator maailmas? Muidugi Maximus Decimus Meridius (vt. klippi loo lõpus).

Jättes eepilise Ridley Scotti filmi veel eepilisema Hans Zimmeri muusikaga kõrvale, jätkaks auto teemadel. Hennessey Performance on võtnud Jeep Gladiatori, lisanud metsiku Hellcati mootori ja, vihjates 2000. aasta linateosele, nimetanud selle Maximus 1000-ks.

Igaks juhuks pakutakse Maximust ka 850-hobujõulise võimsusega. Väänet on Maximus 1000 variandil 1264 Nm.

6,2-liitrine Hellcat V8 mootor on liidetud 8-käigulise automaatkastiga. Suure võimsuse tarbeks on uuendatud jõuallika jahutus- ja kütusesüsteemi.

Peale üüratu võimsuse saab ka erilisemad 20-tollised veljed koos off-road rehvidega, hulganisti lisa LED-tulesid, uued esi- ja tagapõrkerauad ning valjema summutisüsteemi.

See kõik kaasneb muidugi 3-aastase garantiiga Hennessey Performance’i enda poolt.

Kõige vingema gladiaatori hinnaks on umbes 180 000 eurot (200 000 dollarit), mille sees on juba Jeep Gladiator doonorauto. Iga Maximus 1000 ehitamine kestab umbes 4 kuud.

Ja nüüd siis lubatud nimekaimu kuulus stseen:

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.