Linnamaasturid

Mazda CX-5 sai uues ja karmimas külgkokkupõrke testis parima tulemuse

Rubriiki toetab

Mazda CX-5 teenis USA pinnal sõidukite turvalisust hindava organisatsiooni IIHS uues külgkokkupõrke alases katses hindeks “hea.” Uue metoodika alusel läbi viidavas, autode jaoks oluliselt raskemas ohutuskatses osales 20 väiksemat linnamaasturit ja kõrge hinde “hea” teenis neist välja vaid Mazda CX-5.

Uue metoodika alusel läbi viidavas katses kasutatakse raskemat “rammi” – 1900 kg varasema 1500 kg asemel -, mis liigub ka suuremal kiirusel (60 km/h endise 50 km/h asemel). Maasturi või väikeveoki esiosa jäljendav kokkupuutepind on samuti toekam ja kõik see kokku tähendab, et katsealusel tuleb toime tulla varasemast 82% suurema löögienergiaga, mis tabab autot juhiukse ning B-piilari piirkonda.

Sõiduki kere konstruktsioon pidas löögile väga hästi vastu ja turvapadjad töötasid eeskujulikult, kaitstes reisijaid võimalike peavigastuste eest. Sõitjateruum deformeerus vähe, mis tähendab, et võimalike vigastuste tõenäosus on samuti väike.

Uuel aastal esitletakse Euroopas mudeli CX-5 uuendatud versiooni, millel on ette näidata veelgi parem ohutusvarustus kui äsja IIHS-ohutuskatses osalenud autol.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.