Linnamaasturid

Mazda plaanib ka Euroopasse tuua kolme istmereaga maasturi

Mazda CX-90. Foto: Mazda

Hiljuti jõudis meie turule CX-60, Mazda hetkel suurim linnamaastur siinses mudelivalikus. Ameerika Ühendriikides on müügil aga veel suurem, kolme istmereaga CX-90, millesarnane sõiduk võib lõpuks ka Euroopasse jõuda, vahendab Motor1.com.

Väidetavalt toob Mazda Euroopa turule mudeli CX-80, mis oleks Jaapani autotootja linnamaasturite lipulaev. Samuti on plaanis USA turule vastupidine käik, tutvustades CX-90-st väiksemat džiipi CX-70.

Mazda Euroopa haru juht Martijn ten Brink kommenteeris, et suuremat hübriidajamiga linnamaasturit peaksime nägema juba selle aasta lõpu poole. Kas ja kui palju sarnaneb see Põhja-Ameerika turul oleva mudeliga, pole hetkel veel teada.

Motor1.com spekuleerib, et pigem kasutatakse olemasolevat CX-60 platvormi, mille baasil ehitatakse pikem linnamaastur. Kuna USA turul müüdav CX-90 on omajagu laiem kui Mazda Euroopa mudelid, on meieni jõudev CX-80 tõenäoliselt pisut väiksem.

CX-80 peamine trump oleks muidugi veel suurem pagasiruum, kuhu saab lisada ka kolmanda istmerea. Tõenäoliselt saab auto sarnase hübriidajami, nagu on CX-60-l, ning auto on vastavalt tingimustele kas taga- või nelikveoline.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.