Linnamaasturid

Mercedes-AMG G63: legendaarse maastikusportauto uus versioon on avalikustatud

Peale täitsa tavalise G-klassi avaldamist jaanuari keskel, on kohale jõudnud ka Mercedes-AMG G63.

Uuemad Mercedes-Benzi kõige sportlikumad mudelid kannavad Mercedes-AMG nime ja nüüd kuulub ka uus G63 sinna valikusse.

Tähtsamad asjad siis ennekõike: 4-liitrine V8 biturbo mootor toodab 585 hobujõudu ja 850 njuutonmeetrit väänet. Seisust sajani kiirendus kestab 4,5 sekundit ja tippkiirus on elektrooniliselt piiratud 220 kilomeetrise tunnikiiruseni. Saksa autotootjale natuke rohkem makstes saab piiratud tippkiirust tõsta 240 km/h-ni.

Jõuallikaga seoses on suureks uudiseks silindrite väljasuretamine, kui mootor pole täiskoormuse all. Teine, kolmas, viies ja kaheksas silinder lülitatakse välja, säästes kütust, sest tõenäoliselt on madal kütusekulu potentsiaalsete klientide soovinimekirjas kõrgel kohal. Keskmiseks kütusekuluks pakub Mercedes-Benz 13,2 l/100km.

G63 kaalub napilt alla kahe ja poole tonni (2485 kg) ja esmakordselt saab sõidukijuht valida mitme erineva sõidurežiimi vahel, muutes vedrustuse, käigukasti ja mootori seadistust ning roolivõimu tugevust.

Tüüpiliselt G-klassile on kaheksast sõidurežiimist kolm mõeldud erinevate maastikute läbimiseks. Ülejäänud viis, nagu näiteks comfort ja sport, on mõeldud asfaltteedel sõitmiseks.

Sarnaselt uue tavalise G-klassiga, on interjöör uuel AMG maasturil luksuslikum võrreldes eelmise generatsiooniga – rohkem nahka ning vaiksem ja mugavam sõidukogemus.

Esimene avalik etteaste toimub Mercedes-AMG G63’l märtsikuus Genfi autonäitusel.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.