Linnamaasturid

Mercedese järgmine elektriauto on luksuslik EQS SUV, millel üle 600 km sõiduulatust

Uus, suurem ja luksuslikum Mercedes-Benzi elektriline linnamaastur EQS pakub mahukamat ja kõrgemat alternatiivi EQS elektrisedaanile. Samale platvormile ehitatud linnamaastur saab samamoodi nii ühe mootoriga taga- ja kahe mootoriga nelikveolise variandi.

Müügile tuleb EQS SUV kolmes variandis: EQS 450+, EQS 450 4MATIC ja EQS 580 4MATIC. Neist 450+ on soodsaim tagaveoline variant, mille üks elektrimootor toodab 360 hj ja 568 Nm. 450 4MATIC saab teise elektrimootori esiteljele, millega kaasneb nelikvedu. Kuigi võimsus jääb samaks, on pöördemoment tõusnud 800 Nm peale.

Võimsaim EQS 580 4MATIC nelikveoline saab 544 hj ja 858 Nm. Mercedes-Benz pole ühegi EQS SUV variandi kohta kiirenduse ega tippkiiruse andmeid hetkel jaganud.

Olenemata EQS SUV võimsuse valikust, saavad kõik variandid 107,8 kWh mahutavusega aku ja 200-kilovatise laadimiskiiruse. Sõiduulatus on igal variandil vahemikus 507 km ja pisut üle 600 km. Kõige kauem saab ilma laadimiseta sõita muidugi tagaveolise EQS SUVga, kuni 660 km.

Kõik EQS SUV mudelid saavad õhkvedrustuse juba standardvarustuses. Sõiduki kõrgust saab reguleerida vastavalt vajadusele. Kui elektrimaasturiga sattub mööda karmimaid teeolusid sõitma, tuleb appi ka eraldi OFFROAD sõidurežiim. Pöörderaadiusele aitab kaasa ka tagumiste rataste keeramine kuni 4,5 kraadi.

Võrreldes Mercedes-Benzi traditsioonilisema GLS linnamaasturiga on EQS SUV 82 mm lühem, 3 mm laiem ja 105 mm madalam. Välimuse järgi on sõiduk selgelt ära tuntav Mercedes-Benzi EQ elektriautode poolt kasutatud sujuva ja voolujoonelise disaini poolest.

Mercedes-Benz usub, et EQS SUV on kõige efektiivsema aerodünaamikaga linnamaastur omas klassis. Näiteks aitavad sellele kaasa lisavarustuses leiduvad uste all paiknevad astmelauad, mis siluvad mööda sõiduki külge kulgevat õhuvoolu.

Kuna tegemist on Mercedes-Benzi suurima elektrilise linnamaasturiga, saab lisavarustusest valida ka kolmanda istmerea.

Interjööris on palju äratundmisrõõmu EQS sedaanist. Lahjemad EQS 450 versioonid saavad vaid 12,3-tollise ekraani näidikute jaoks ja 12,8-tollise vertikaalse puutetundliku ekraani meediasüsteemi jaoks.

EQS 580 saab aga MBUX Hyperscreeni, suure kaares “ekraani”, mis ulaub üle terve armatuurlaua. See koosneb kolmest ekraanist: 12,3-tolline ekraan näidikute jaoks, suur 17,7-tolline keskmine meediasüsteemi puutetundlik ekraan ja 12,3-tolline ekraan ka kaasreisijale.

Tipptehnoloogiat täis MBUX Hyperscreen jookseb arvutil, millel on 8-tuumaline portsessor ja 24 GB RAM vahemälu. Valikus on ka esiklaasile kuvatav heads-up ekraan, mis näitab navigatsiooniseadme juhiseid liitreaalsuse meetodil, kuvades juhiseid “justkui” tänavale.

Mercedes-Benz EQS SUV hinnad pole hetkel avaldatud, kuid on teada, et elektriauto jõuab salongidesse see aasta ja klientideni aasta lõpus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.