Linnamaasturid

Mercedes toob kevadel müügile uue põlvkonna GLE kupeemaasturi

Uus Mercedes-Benz GLE Coupé.Fotod: Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz tegi paari päeva eest avalikuks tuntud kupeemaasturi GLE Coupé uue põlvkonna, mis jõuab müügile 2020. aasta kevadel. Kokku on tootja mudelivalikus kaheksa linnamaasturit, mis annab aimu autoturu praegusest seisukorrast ning inimeste ostusoovidest.

GLE Coupe pistab rinda mõistagi BMW X6-ga, kuid konkureerib ka teiste luksuslike kupeemaasturitega nagu Audi Q8, Range Rover Velar ja Porsche Cayenne Coupé.

Uue põlvkonna kupeemaastur on ehitatud küll samale platvormile, mis tavaline GLE, kuid on tavamudelist 15 mm pikem ja 63 mm laiem. Teljevahe on teise põlvkonna Coupé’il eelkäijaga võrreldes 20 mm pikem, kuid tavalisest GLE-st siiski 60 mm lühem.

Tootja andmetel on uue mudeli aerodünaamilisi omadusi parandatud eelkäijaga võrreldes koguni 9% ja Coupé vedrustus ning raamistik peaks olema eelkäijaga võrreldes sportlikum ja jäigem, et pakkuda kupeemaasturile vastavat sõiduelamust. Kuhugi pole kadunud ka 48V E Active Body Control system, mis tähendab, et juht saab kõiki amorte individuaalselt reguleerida.

Uut mudelit pakutakse 3,0-liitrise kuuesilindrilise diiselmootoriga, mis tuleb kahes variandis: 350d toodab 200 kW ja 400d 242 kW. Salongis sarnaneb ka kupeeversioon tavalisele GLE-le, kuid Coupé puhul on sportistmed ja nahkne sportrool standard, nagu ka Amazon Music teenus.

Kabiini osas rõhutab Mercedes eelkäijaga võrreldes veelgi suuremat ruumikuse tunnet, suuresti tänu laiemale teljevahele ja usteavadele. Suurenenud on ka pagasi mahutavus, kuid seda peamiselt siis, kui tagumised istmed on alla klapitud. Pagasiruumi alumist äärt on samuti veidi madalamaks tehtud ning õhkvedrustuse abil saab seda veel 50 mm võrra langetada.

Uue GLE Coupé ametlik debüüt toimub muidugi Frankfurdi autonäitusel ning esindustesse peaks see jõudma juba järgmise aasta esimeses kvartalis.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.