Linnamaasturid

Midagi teistsugust: BMW ehitas X7 kastika

Fotod: BMW.

BMW uus X7 on oma hiiglasliku esivõrega isegi kõige tulihingelisemate BMW entusiastide seas korralikku fuurori tekitanud. Kuid möödunud nädalal esitles baierlane isegi midagi veelgi… dramaatilisemat: X7 põhjal ehitatud pikap.

Täpselt nagu hiljuti anti Škoda praktikantidele kätte üks täiesti terve Kodiaq ja öeldi “tehke midagi“, on nüüd valminud oma aja ära elanud X7 demoautost BMW õpilaste kätetööna üks korralik kastikas. X7 xDrive40i mootor toodab ka pikapis 250 kW ning mahutab isegi hoolimata kastist luksuslikku salongi probleemideta istuma viis reisijat.

Kasti põhi on valminud käsitööna tiigipuust ning tänu CFRP (carbon fiber reinforced polymer) kasutamisele on suudetud baasmudeliga võrreldes pikapi kaalult isegi 200 kilogrammi kaotada. Kogu projekti valmimiseks kulus õpilastel kümme kuud ning kirsiks tordil on kasti paigutatud BMW F850 GS mootorratas, et rõhutada mõlema sõiduki maastikuvõimekust.

Kahjuks või õnneks on X7 pikap vaid ühekordne projekt ning ei lähe tootja kinnitusel tootmisesse. Siiski annab see aimu sellest, milline võiks üks BMW pikap välja näha. Kunagi ei või ju teada, võibolla on just see kerestiil, mis järgmisena populaarseks muutub.

Ühekordset erimudelit märkas ka graafiline disainer ja oma autorenderdustega korduvalt rahvusvahelisse automeediasse jõudnud Rain Prisk, kes postitas eile Facebooki oma nägemuse sellest, milline üks õige X7 pickup olema peaks.

I saw the one-off X7 pickup that BMW did, and I'm not a big fan of that design. So I quickly tried to make one myself.

Posted by Rain Prisk on Neljapäev, 11. juuli 2019

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.