Linnamaasturid

Millal saabub esimene Bugatti linnamaastur?

Foto: Bugatti

Rubriiki toetab

Praktilisem Bugatti sõiduk on mõnda aega olnud rariteetsete hüperautode tootja võimalik tulevik. Peale Bugatti-Rimaci ühendamist on aga Autocari sõnul nüüdsest hinnatud sellist mudelit liiga tavaliseks.

Endine Bugatti juht Stephan Winkelmann on varasemalt mitmeid kordi vihjanud teistsuguse mudeli suunas. See võis olla 4-ukseline grand touring stiilis sedaan või suurema tõenäosusega linnamaastur, mis võiks olla ka täiselektriline.

Nüüdseks on otsustatud, et praktilisem sõiduk viiks Bugatti margi eksklusiivsuse liialt madalaks. Disainiosakonna direktor Achim Anscheidt kommenteeris Autocarile, kuidas igapäevasemalt kasutatav Bugatti võiks seada ohtu autotootja maine.

“Meil oli alati idee, milline teine Bugatti mudel võiks olla,” sõnas Anscheidt. “Samas mõtlesime, et kas mingil hetkel müüme sellise sammmuga oma brändi väärtuse maha? Kas selline samm võib olla liiga brutaalne, müües Bugatti logo puhtalt müügi- ja kasuminumbrite pärast maha?”

Ilmselgelt on Bugatti taolise margi puhul rariteetsus üks peamisi väärtusi ja seda kavatseb antud juhtkond ka kindlasti hoida. Näiteks eelmisel kuul välja kuulutatud Mistral on viimane mudel W-16 mootoriga ja seda toodetakse vaid 99 sõidukit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.