Linnamaasturid

Mitsubishi toob 2020. aasta teises pooles Euroopas müügile kaks uut linnamaasturit

Mitsubishi Outlander pistikhübriid.Foto: Mitsubishi.

Mitsubishi plaanib aasta teises pooles tuua Euroopas müügile kaks uut mudelit: praeguse Outlanderi asenduse ja väiksema linnamaasturi, vahendab Automotive News Europe.

Väljaandele antud intervjuus ütles brändi Euroopa tegevjuht Bernard Loire, et uus Outlander tuleb Renault-Nissan-Mitsubishi ühisele platvormile.

Spekulatsioonide kohaselt hakkab uus Outlander jagama raamistikku Nissan Rogue linnamaasturiga, mis tähendaks, et Mitsubishi enimmüüdud linnamaasturi uus põlvkond tuleb eelkäijast suuremate mõõtmetega.

Kuigi tegevjuht ei andnud teise tulevase mudeli kohta ühtegi lisadetaili, on teine firma esindaja juba möödunud aasta kevadel öelnud, et uue nimega mudelit oodata pole. See tähendab, et hübriidse jõuajami võivad saada nii praegune Eclipse Cross kui ka ASX.

Loire’i sõnul ei ole firmal 2020. aastast jõustunud uute Euroopa Liidu heitgaasinõuete täitmisega probleeme. “Kuna 45% meie valikust jääb alla 95 grammi CO2 kilomeetri kohta, oleme 2020. aastaks korras. Meile tuleb kasuks pistikhübriidi 46 g/km heitenäitaja,” sõnas ta.

Tegevjuhi sõnul kaob tõenäoliselt aasta lõpuks Eclipse Cross linnamaasturi diiselmootoriga variant. Jättes L200 pikapi statistikast välja, moodustas diisel vaid 5% Eclipse Crossi müügist, mis oli omakorda 20% kogu müügimahust. “Seega moodustab diisel vaid 5 protsenti 20 protsendist. See on väga marginaalne, seega oleme otsustanud tulevikuks valida ainult bensiini ja elektri,” selgitas ta.

Mitsubishi on küll Euroopas võrdlemisi väike tegija, ent suutis möödunud aasta esimese kuue kuuga oma müügimahtu 7% võrra kasvatada.

Möödunud aasta seisuga on brändi enimmüüdud mudeliks Euroopas just Outlanderi pistikhübriid, mis on esikohal ka Euroopa pistikhübriidsete linnamaasturite üldarvestuses. Mitsubishi praegune Outlander on olnud müügil alates 2012. aastast, mudeli pistikhübriidne versioon jõudis müügile 2014. aastal.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.