Linnamaasturid

Mondeo asendus: Kas selline hakkab välja nägema Fordi tulevane linnamaastur?

Ford Mondeo hübriid.Foto: Ford.

Ford plaanib Euroopa turul Mondeo, S-Maxi ja Galaxy mudelid müügilt kaotada ning asendada need üheainsa crossover’iga. Hiljuti pildistasid Briti väljaande Autocari fotograafid tulevase mudeli maskeeritud prototüüpi, mis annab aimu tulevase mudeli välimusest ja olemusest.

Uue, seni nimeta sõiduki tulek, tähistab korraga Fordi väljumist suurte luukpärade ja mahtuniversaalide turult. Ametlikku tähtaega pole tootja veel kindlaks teinud, kuid eelduste kohaselt jõuab uus linnamaastur müügile millalgi 2021. aasta esimeses pooles.

Erinevalt mõnest senisest ainult Euroopa turule mõeldud mudelist, jõuab uus crossover müügile ka USA turul ja mujalgi. Ameerikas on Jalopnik võrrelnud tulevast Fordi näiteks Subaru Outbackiga, mida on sealsel turul saatnud tunduvalt suurem müügiedu kui Euroopas.

Piltidel nähtav prototüüp on muidugi selgelt Ford Focuse kerega, kuid annab siiski märku muudatustest, mida uuelt mudelilt oodata võib. Esimesena jääb silma selgelt kõrgendatud vedrustus ja rataste paigutus annab märku ka suuremast kabiiniruumist.

Samuti on näha, et Focuse doonorautot on uue platvormi jaoks venitatud – uus mudel rajatakse Fordi paindlikule C2 platvormile. Hetkel on sellele rajatud Focus ja tulevikus peaks samale platvormile olema võimalik ehitada nii uus Fiesta kui ka tulevane seitsmekohaline Edge linnamaastur.

Autocari andmetel pakutakse tulevast linnamaasturit nii bensiini- kui ka diiselmootoritega ning valikusse tuleb ka 48V hübriidajam bensiinimootoriga.

Kuigi Ford asendab uue mudeliga kolm senist sõidukit, on uuele linnamaasturile oodata suuremat müügiedu kui Mondeo, Galaxy ja S-Maxi kokku suutsid näidata. Möödunud aastal müüs Ford Euroopas umbkaudu 50 000 Mondeot, 24 000 S-Maxi ja 12 000 Galaxyt, mida on kasumi tootmiseks liialt vähe.

Vaata pilte maskeeritud prototüübist siit!

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.