Linnamaasturid

Naiste ülemaailmsed selle aasta lemmikautod on nüüd teada

Fotod: JLR.

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Tänavusel naiste aasta auto (Womens World Car of the Year) tiitli pälvis Mazda 3, mis hiljuti saavutas ka Eesti aasta auto 2020 esikoha. Linnamaasturite arvestuses võitis esikoha Range Rover Evoque.

Kokku valisid tänavu 41 kohtunikku 32 riigist 21 autot seitsmesse kategooriasse ning võitjad tehti teatavaks Dubai rahvusvahelisel autonäitusel.

“WWCOTY žürii tunnustus on Evoque’ile auasi,” sõnas Land Roveri disainijuht Gerry McGovern ja lisas, et luksusmaasturis on omavahel ühendatud korraga rafineeritus ja lõbu, “et luua oluline emotsionaalne ühendus, mida kliendid armastavad.” Loe uue Evoque’i kohta lähemalt siit.

Naiste aasta auto tiitlit hakati organisatsiooni teatel välja andma lihtsalt põhjusel: naised mängivad isiklike kui ka firmaautode ostmisel suuremat rolli kui minevikus arvata osati.

Eksklusiivselt naistest koosnev žürii lähtub organisatsiooni teatel sõidukeid hinnates just nendest faktoritest, mida naised autot valides oluliseks peavad.

Sinna hulka kuuluvad näiteks ohutus, hinna ja kvaliteedi suhe, välimus, ruumikus, lapsesõbralikkus, sõidumugavus, kuid oma kategooriad on ka seksapiil, värv ja keskkondlik jalajälg. Kõik žürii liikmed on elukutselised autoajakirjanikud, kellest mitmed on ka võidusõitudel osalenud.

Lisaks jagati välja tiitlid järgnevates kategooriates:

  • Linnaauto: Kia XCeed
  • Pereauto: Mazda 3
  • Keskkonnasõbralik auto: Kia Soul (elektriline)
  • Luksusauto: BMW 8. seeria
  • Sportauto: Porsche 911

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.