Nüüd on selge, et Ferrari Purosangue linnamaastur saab V-12 mootori

Pildid: Facebook, Ferrari

Rubriiki toetab

Natuke rohkem, kui kuu aega tagasi nägime esimest pilti Ferrari peatselt saabuvast, ja ühtlasi ka esimesest linnamaasturist. Nüüd teame Reutersi kaudu natuke rohkem ka sellest, mida kapoti alt leida võib.

Ferrari tegevjuht Benedetto Vigna kinnitas Reutersile, et Ferrari Purosangue saab kindlasti V-12 jõuallika. “Oleme testinud mitmeid variante, kuid oli selge, et V-12 mootor on õige valik tänu võimekusele ja sõidukogemusele, mida see pakub,” sõnas Vigna.

Ferrari rivaalide nagu Porsche Cayenne, Lamborghini Urus ja Aston Martin DBX suurimad mootorid on kõik turbodega V-8’d. Ainukesed 12-silindriga eriti kallid linnamaasturid on Bentley Bentayga ja Rolls Royce Cullinan, kuid need on rohkem luksuslikud kui sportlikud autod.

Muidugi on tõenäosus, et Ferrari linnamaastur saab ka väiksemad mootorid, soodsama variandina. Nagu näiteks praktiline GTC4 Lusso ja selle eelkäija Ferrari FF, mis olid valikus nii V-8 kui ka V-12 jõuallikatega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.