Linnamaasturid

Peagi Eestis: Uue Range Rover Evoque’i mugavust tõstab tehisintellekt ja kaamerapilti näidatakse ka auto alt

Kaameraga saab vaadata ka põhja all toimuvat, et paremini maastikul liigelda.

Uus Evoque on mõõtmetelt kasvanud ning ruumi tuli juurde nii salongis kui ka 10% suuremas pakiruumis.

Disainis jätkatakse esimese põlvkonna stiili, aga nina on veelgi rohkem kissis silmadega kassi moodi, mida rõhutavad õhukesed LED-maatriks esi- ja tagatuled.

Sisekujunduses on  kasutusel eriti toredate nimedega materjalid: Windsori nahk, Kvadrati villasegud ja eukalüpti kiudtekstiil.

Eukalüptikiududest istmekate.

Auto salong on tootja sõnul disainitud selliselt, et see mõjuks rahu sisestava ruumina. Samuti on uuele Evoque´ile muretuks nutiseadmete ühendamiseks lisatud Apple CarPlay ning Android Auto.

Range Rover Evoque tuleb Ingenium-bensiini- ja diiselmootorite ning poolhübriidsüsteemiga, mis salvestab tavapärasel aeglustamisel kaotatud energiat ning taaskasutab seda parimal viisil ja tõstab mootori maksimaalset efektiivsust.

Teravalt langev katusejoon oli tuntav disainijoon juba esimesel põlvkonnal.

Uus Range Rover Evoque on maailma esimene auto, mille varustusse kuulub Ground View tehnoloogia, mis võimaldab hästi näha kapotialust ja kuvada sõidu ajal juhi ekraanile mitu välisvaadet, kaasa arvatud sõiduki põhjavaade ja rattad. See omadus tuleb appi eelkõige keerulistes parkimisoludes navigeerides või erinevaid maastikke läbides.

Tehisintellekt õpib juhti tundma

Evoque on ka esimene nutikate seadetega Range Rover, mis kasutab tehisintellekti algoritme, et õppida selgeks juhi sõidueelistused ning mis toimib kui isiklik assistent, kes tuvastab iga kord juhi ning seab talle valmis sobiva istmepositsiooni, muusikavaliku ja kliimasüsteemi ning rooli seaded.

Esmapilgu saab uuele Evoque’ile heita Eestis loodetavasti juba kevadel. Eelesitlus veebruaris ja suuremalt kohal juba märtsis või aprillis.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.