Linnamaasturid

Peugeot 408: ei teagi, kas sedaan või linnamaastur, kuid silmatorkav disain on kindlasti

Fotod: Peugeot

Peugeot avaldas uue mudeli 408, mis lisandub valikus 308 luukpära ja 3008 linnamaasturi kõrvale. Omanäoline laugpära stiilis sõiduk on küll pisut kõrgendatud olekuga justkui oleks tegu linnamaastriga, kuid Peugeot kinnitab, et keskendutud on palju just sõidudünaamikale.

Mudeli esiosa ilmestab uuematele Peugeot’ mudelitele omane kõrgendatud tiibade vahel paiknev pikem kapott ning kompaktsed Matrix LED esituled.

Silmapaistev siluett on loodud erinevaid jõuajameid toetavale EMP2 (Efficient Modular Platform) platvormile. Uue mudeli 2,79-meetrine teljevahe tagab tagumisel istmel reisijatele tavapärasest oluliselt rohkem ruumi. Sõiduki pikkus on 4,69 m, laius 1,86 mm ning 1,48 m kõrgune voolujooneline siluett parandab aerodünaamilist efektiivsust.

Reisijateruumis leiab juba tuttava Peugeo i-Cockpit® juhikoha, mida on viimase kümne aasta jooksul pidevalt uuendatud ja kaasajastatud. Nii ka uue 408 puhul, kus i-Cockpit® üheskoos uue i-Connect® info- ja meelelahutussüsteemiga parandab praktilisust ja ergonoomikat.

Näiteks on Peugeot 408 puhul keskne 10-tolline puuteekraan liigutatud madalamale ja juhi käele lähemale. Keskekraani alla on paigutatud kohandatavad i-Toggles juhtnupud, mille abil saab hallata kliimasüsteemi, telefonikontakte, raadiojaamu ja muud.

Uue 408 mootorivalikus on 130-hobujõuline PureTech bensiinimootor, mis vastab uutele Euro 6.4 heitmenormidele ning 180 hj või 225-hobujõuline pistikhübriidid. Lähitulevikus lisandub valikusse ka täiselektriline versioon.

Uue Peugeot 408 tootmine algab sügisel Mulhouse’i tehases Prantsusmaal ja jõuab Baltikumi turule 2023. aasta kevadel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.