Linnamaasturid

Peugeot esimeseks elektriliseks linnamaasturiks saab uus 2008 mudel

Fotod: Peugeot.

Peugeot’ esimeseks elektriliseks linnamaasturiks saab 2008 uus põlvkond, mis peaks jõudma müügile järgmisel aastal. Uut mudelit hakatakse tootma PSA Grupi CMP platvormil, mida 2008 jagab nii tulevase Peugeot 208 kui ka Opel Corsa luukpäraga.

Mootorivalikus on uuel 2008 linnamaasturil PSA Grupile tuttavad 1,2-liitrised kolmesilindrilised turbomootorid, mida pakutakse vastavalt 100-, 135- ja 155-hobujõulistena. Diiselmootoriks on 1,5-liitrine BlueHDi üksus, mida pakutakse 100- ja 130-hobujõulistena.

Mõõtudelt on uus 2008 oma eelkäijast 140 mm pikem ja 20 mm madalam, mis tähendab, et uus mudel on suuremast 3008 linnamaasturist vaid 150 mm lühem. Kuus sentimeetrit laiem teljevahe peaks tagumistele istujatele rohkem jalaruumi võimaldama ning suurendab ka pagasimahutavust 10 liitri võrra 434-ni.

Prantslase esimene elektriline linnamaastur

Põhirõhk paistab siiski olevat asetatud elektrilisele ehk e-2008-le, mille disain ei erine märkimisväärselt sisepõlemismootoriga mudelitest. Kuna PSA tootjad on arvamusel, et elektriautod on juba lähitulevikus normaalsus, ei ürita nad sihilikult oma elektrilisi mudeleid kuigivõrd erilisema disainiga toota.

Ainult esiveolisena pakutava 2008 linnamaasturi elektrimootor toodab 136 hobujõudu ja 50 kWh mahutavusega aku pealt peaks saama WLTP testide järgi sõita kuni 310 kilomeetrit ehk veidi vähem kui sama mootoriga väiksema 208 elektrilise versiooniga. E-2008 toetab ka 100 kW kiirlaadimist, mis tähendab, et vastava võimekusega laadija abil peaks aku 80% ulatuses saama täis laadida poole tunniga.

Elektrilise versiooni disainist jäävad silma teistsugune esivõre ja märgistus, kuid sellega suuresti erinevused tavaversiooniga võrreldes piirduvadki.

Kabiin ja varustus muutub tänapäevasemaks

Salongis samuti kuigi palju erinevusi märgata ei ole. Alles on Peugeot’le omane väiksevõitu rool ja laenatud on ka 508 sedaani meediasüsteemi ekraan. Virtuaalne näidikupaneel peaks nüüd tekitama kolmedimensioonilise efekti. Apple CarPlay ja Android Auto toetus on juba baavarustusega mudelites olemas, samuti saab juhtmevabalt laadida selleks võimelist nutitelefoni.

Suuremalt ja luksuslikumalt 5008 linnamaasturilt on nüüd väiksemasse 2008-sse üle toodud ka adaptiivne püsikiirusehoidja, reahoidja, parkimisabi ja hädapidurdus. Hetkel pole teada, millal sõiduk Eestis müügile jõuab, kuid näiteks Suurbritannias peaks see esindustesse jõudma juba 2020. aasta alguses.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.