Linnamaasturid

Pildid: BMW i4, iX3 ja iNext elektrimudeleid testiti talvistes oludes

BMW iX3, iNext ja i4 elektrilised mudelid jõuavad müügile järgmise kolme aasta jooksul.Foto: BMW.

BMW avaldas eile pildid uute elektriautode BMW iX3, BMW i4 ja BMW iNext talvetestidest.

Järgmisel aastal peaks jõudma müügile elektrimaastur iX3, mis põhineb praegusel X3 linnamaasturil. Sellele peaksid aasta hiljem järgnema iNext ja i4 mudelid.

Tootja sõnul testiti kõiki kolme sõidukit talvistes oludes Rootsis Arjeplogis, et kontrollida sõidukite akude, elektrimootorite ja vedrustuse kvaliteeti ja vastupidavust. Neljanda seeria esimene elektriline mudel i4 peaks tulevikus pakkuma konkurentsi Tesla Model 3-le.

Sportliku neljaukselise elektrikupee sõiduulatus on tootja andmetel üle 600 kilomeetri ning paigalt 100 km/h saavutamiseks kulub sel neli sekundit. Auto tippkiirus on üle 200 km/h. Välimuselt hakkab i4 sarnanema tavalise 4. seeria tulevase teise põlvkonnaga.

BMW i4 kamuflaažiga.Foto: BMW.

Üle 600-kilomeetrist sõiduulatust on oodata ka BMW tulevaselt lipulaevalt iNext. BMW Grupi kõige uuemale platvormile ehitatud elektrimaasturit hakatakse tootma 2021. aastal ning sõidukil on lisaks laiale juhiabide valikule olemas ka kolmanda taseme autonoomsus.

BMW iNext talvetestis.Foto: BMW.

Kolmest elektrimudelist esimesena müügile jõudvas iX3 elektrimaasturis saab esimest korda näha BMW viienda põlvkonna eDrive tehnoloogiat. Üle 400-kilomeetrise sõiduulatusega elektrimaasturit saab DC laadimispunktis laadida võimsusega 150 kW.

BMW iX3.Foto: BMW.
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.