Polestar 3 on Rootsi elektriautode brändi esimene linnamaastur

Fotod: Polestar

Polestar 3 on selgelt üritanud hoida skandinaavialikku lihtsat disaini, rõhudes ka ökonoomsele aerodünaamikale. Seda peegeldab juba auto eriti sujuvalt ja pikalt tõusev esiotsa.

Kui esimesed kaks Polestari mudelit said alguse kunagistest Volvo kontseptautodest, siis autotootja järjekorras kolmas mudel on esimene auto, mis algusest peale disainitud täielikult Polestari käe all.

Esialgu on elektriline linnamaastur saadaval kahe elektrimootoriga, mis toodavad kokku 490 hj ja 840 Nm. Valikulise Performance Pack’iga tõusevad numbrid vastavalt 516 hj ja 910 Nm peale. See teeb seisust “sajani” kiirendusajaks 5 või 4,7 sekundit.

Sõiduulatuse nimel saab teatud olukordades Polestar 3 sõita ka ainult esimootoriga, säästes energiat. Kokku lubab Polestar oma linnamaasturiga sõita kuni 610 km (WLTP), tänu 111 kWh mahutavusega akule mida saab laadida kuni 250 kW kiirusega.

Veermiku osas lubab Polestar margile omast, pigem sportlikku kallakuga sõidumaneeri. Seadistatav õhkvedrustus on standardvarustuses ja 2584 kg kaaluva sõiduki peatamiseks on lisatud ka suured Brembo pidurid.

Muidugi leiab Polestar 3’st ka palju uudset elektroonikat ja turvasüsteeme. Kõige selle keskmeks on Nvidiaga koostöös arendatud Nvidia Drive arvuti, mis käitub kui “tehisintellekti ajuna”, võttes vastu kogu informatsiooni kõikidelt sensoritelt.

Kokku peidab Polestari linnamaastur endas viis radarimoodulit, viis välist kaamerat ja kaksteist ultraheli sensorit. Järgmise aasta teises kvartalis saab lisada ka Pilot Pack lisavarustuse, mis lisab ühe LiDar laserskänneerimissensori ning veel kolm kaamerat ja neli ultraheli sensorit, koos veel ühe Nvidia kontrollplokiga. Viimase lisavarustuse puhul saab auto reaalajas palju täpsemalt skänneerida 3D’s oma ümbruskonda ja vastavalt vajadusele ka reageerida.

Kõigele sellele lisaks on Rootsi bränd lisanud valiku erinevaid sensoreid ka auto interjööri. Need oskavad hoiatada näiteks kinnisesse autosse unustatud laste või lemmikloomade eest ja tajuda ka juhi unisust või tähelepanu hajumist, mis võivad lausa lõppeda sõiduki automaatse, kuid turvalise peatumisega.

Interjööris leiab loodussõbralikke materjale. Kuigi valikus on ka nahast istmekatteid, pärinevad need sertifitseeritud loomade heaolu järgivatest allikatest. Samuti on kasutatud puitu, mille päritolu on 100% järgitav, tagades minimaalse jalajälje.

Interjööri disain peegeldab ka välimust ning varasemaid Polestari tooteid, kus võtmesõnaks on lihtsus. Keskel leiab 14,5-tollise puutetundliku ekraani, mis kasutab Androidi baasil Google’iga koostöös arendatud Polestari enda tarkvara. Parima meelelahutuse jaoks saab lisada ka 25-kõlariga Bowers & Wilkins helisüsteemi.

Polestar 3 on valitud riikides juba tellimiseks saadaval ning hind algab 89 900 eurost. Hetkel on ainukeseks mudeliks juba kirjeldatud kahe mootoriga, suure akuga variant, seega tulevikus võib oodata soodsamaid, kuid ühtlasi ka väiksema võimsuse ja akuga variante.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.