Linnamaasturid

Porsche Cayenne’i saab nüüd osta ka pistikhübriidina

Rubriiki toetab

Porsche avaldas eile kolmanda põlvkonna Cayenne maasturi pistikhübriid mudeli. Jõuallika elektriline osa tuleb otse Panamera hübriidilt.

Hübriidajami ja linnamaasturi liitmine on praegusel autoturul tõenäoliselt üks müüdavaim kooslus. Kuna Porsche eelmine Cayenne ning ka eelmine ja praegune Panamera sõitsid samuti ringi hübriidjõuallikaga, siis oli kindel, et sama juhtub ka viimase Porsche maasturiga.

Uus Cayenne E-Hybrid kasutab sarnaselt Panamerale V6-mootorit, kuid maht on 3-liitrit, võrreldes sedaani 2,9 liitriga.

Elektriline osa jõuallikast on aga identne ja samuti on seda ka 8-käiguline Tiptronic käigukast. Kokku on võimsust 462 hj ja maksimaalne 700 Nm pöördemoment aitab kaasa 5-sekundilisele kiirendusele sajani.

Ametlik kütusekuu on 3,2 – 3,4 l/100 km, kuid kuna tegu on pistikhübriidina ei tasu seda võtta tõe pähe. Kuigi sportrežiimis on elektriakudel pisut vähem võimsust kui rahulikumal sõidul, on see täisvõimsus koheselt saadaval, kui juht gaasi vajutab.

Puhtalt elektri peal saab sõita kuni 44 km ja tippkiirus on siis piiratud 135 kilomeetrise tunnikiirusega. Akude laadimine tavalise 230-voldise pistiku läbi kestab 7,8 tundi. Kiirema laadimise tarvis saab lisavarustusest valida ka 7,2-kilovatise sõidukis paikeva laadija, tänu millele langeb 230-voldisest pistikust laadimisaeg alla kahe ja poole tunni.

Interjööri poolest pole muidugi suuri muutusi. Porsche väidab aga, et juhiabisüsteemidest on adaptiivset kiirushoidikut võrreldes praeguste mudelitega edasi arendatud.

Eeldatav hind Porsche Cayenne E-Hybrid linnamaasturile on pisut alla 90 000 euro.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.