Linnamaasturid

Porschelt on oodata rohkem kui ühte elektriautot, seekord juba midagi suuremat

Porsche Mission E Cross Turismo. Fotod: Porsche.

Porsche teatas, et nende järgmise elektriauto Mission E Cross Turismo kontsept läheb ka päriselt tootmisesse.

Möödunud aastal esitleti uue elektriauto prototüüpi Genfi autonäitusel esimest korda ning tegu on tegelikult tulevase Taycani – esimene elektriline Porsche –  mudeli shooting brake versiooniga. Avalikel teedel on juba märgatud prototüüpe ja müügile võib Cross Turismot oodata tõenäoliselt 2020. aastal.

Cross Turismo kasutab Taycanile omaselt kahte sünkroonis mootorit ning peaks nullist sajani suutma kiirendada alla 3,5 sekundiga – kiirem kui Tesla Model X. Kogu sõiduki elektrisüsteemi võimsuseks on 800 volti ning akude laadimiskiiruseks on lubatud vähemalt 15 minutiga 400 kilomeetrit.

Sõiduulatuseks on Porsche lubanud 500 kilomeetrit ja võimsuseks 600 hobujõudu. Nelikveoline ja nelja uksega uus shooting brake on Taycanist tuletatud ning seda on ka disainist näha. Lisaks võib Cross Turismo välimuses märgata teatud sarnaseid jooni Porsche Macani linnamaasturiga. Porsche ise nimetab uut elektriautot CUV-ks (Cross Utility Vehicle).

Seetõttu võib sõidukist leida ka mitmeid praktilisi lahendusi – tagumised istmed voldivad lapikult alla ja pagasiruumis aitavad korda hoida pagasipiirajad ja -rihmad. Veidi üllatavam on ehk Porsche elektriratta lisamine sõiduki varustusse, et inimesed saaksid  vajadusel oma teekonda ka kahel rattal jätkata.

Seest leiab suure laiekraani, mis peaks koos Porsche silmade jälgimise tehnoloogiaga tooma juhini alati just need sätted ja vahendid, mida tal parajasti vaja on. Ekraan ulatub kõrvalistujani, kes saab samuti mitmeid rakendusi ja funktsioone ise juhtida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.