Range Rover Velari järgmine põlvkond tuleb täiselektrilisena

Land Rover Range Rover Velar. Foto: Land Rover

Rubriiki toetab

Land Roveri üks stiilsemid maastureid, Range Rover Velar, saab järgmise põlvkonnaga põhjaliku uuenduskuuri ja muutub elektriliseks, vahendab Autocar. See on aga alles esimene samm Land Roveri mudelivaliku elektrifitseerimises.

Porsche Macani rivaalina turule toodud Range Rover Velari on ootamas sama teekond mis Saksamaalt pärit konkurenti: uus põlvkond saab olema elektriline. Suur muutus toob kaasa ka rohkelt uut tehnoloogiat.

Autocari sõnul ehitatakse uus Velar eraldi elektriautodele arendatud platvormile nimega Electrified Modular Architecture (EMA). Sama konstruktsiooni peaksid kasutama ka hiljem jõudvad Evoque’i ja Discovery Sporti elektrilised versioonid.

Kuigi uue platvormi detaile pole Land Rover väga palju avaldanud, on teada, et on oodata kiirlaadimist kuni 350 kW, mis tagab võimalikult lühikese laadimisaja.

Kuigi uus elektriline Range Rover Velar jõuab turule tõenäoliselt alles 2025. aastaks, siis esimesed Velari testsõidukid peaksid liikuma hakkama juba lähikuudel. Nagu ikka peab ka iga Land Rover tundma end koduselt nii siledal asfaltteel kui ka pisut karmimal maastikul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.