Range Rover Velari mudeliuuendus toob veel minimalistlikuma disaini ja palju tehnoloogiauuendusi

Land Rover tõi avalikkuse ette uue Range Rover Velari. Märkimisväärselt uuenenud mudeli võtmeelementideks on uuenenud disain ning rõhku on pandud tehnoloogilistele lahendustele nagu juhiabi-, kere- ja sõidujuhtimissüsteemid.

Mudeliuuenduse käigus on Velari reisijateruum muutunud veelgi minimalistlikumaks ning seda on täiustatud uute materjalidega. Armatuurlaua keskelt leiab nüüd uue põlvkonna Pivi Pro meediasüsteemi 11,4-tollise hõljuva kumera ekraaniga, mis paikneb varasemast kõrgemal.

Ka Range Rover Velaril on valikus loomanahavaba sõitjateruumi viimistlus koos uue disainiga istmete ja materjalivalikuga. Uues viimistlusvalikus kasutatakse Taani tekstiiliekspertide Kvadrati villa ja Ultrafabricsi polüuretaanist tekstiililahendusi. Muuhulgas on Kvadrati villasegud loomanahast 58% kergemad.

Uuenduslikud materjalid läbisid Range Roveri materjalilaboris vastupidavuskatsed, et saaks olla kindel materjalide vastupidavuses kogu sõiduki eluea jooksul. Testide käigus viidi läbi 60 000 kulumistsüklit – mis vastab 10-aastasele kasutusajale – ja UV-katsed, millega jäljendati kuu aja jooksul mõju, mida avaldab pidev päikesevalgus kolme aasta jooksul.

Ühenduvustehnoloogiad

Uus Range Rover Velar on esimene mudel, mis on varustatud 11,4-tollise kumerast klaasist puuteekraaniga järgmise põlvkonna Pivi Pro meediasüsteemiga.

Helitugevuse, kliimasüsteemi ja istmeseadistuste juhtnupud on mõlemal pool ekraani alati nähtaval. Virtuaalsed nupud lubavad vahetut ligipääsu kõikidele sagedasti kasutatavatele funktsioonidele, nende abil saab muuta näiteks esireas istujate kliimasätteid, heli ning Terrain Response’i režiime.

Iga sõidu alguses kuvatakse juhile Pre-Drive vaadet, mis võimaldab kiiret juurdepääsu sageli sõidu algushetkedel kasutatavatele funktsioonidele, näiteks aknasoojendusele ja lisavarustusse kuuluvale istmesoojendusele. Sõitu alustades algselt kuvatud valikud kaovad, asendudes tuttava kolmepaneelilise avaekraaniga, mida saab Pivi Prole omaselt enda vajaduste järgi kohandada.

Süsteemi loomisel oli oluline osa testkasutajatel, kellega koostöös vähendati soovitud tulemuse saavutamiseks vajalike tegevuste hulka ja aega, eesmärgiga jõuda võimalikult kasutajasõbraliku sõidukogemuseni. Meelelahutussüsteemis on ligikaudu 80% soovitud tegevustest võimalik sooritada vaid kuni kahe puudutusega.

80% Range Rover Velari süsteemidest – näiteks Pivi Pro meelelahutussüsteem, navigatsioon, pardadiagnostika ning kere- ja mootorisüsteemid – saab uuendada juhtmevabalt. See tähendab, et kõige uuem tarkvara jõuab sõidukisse müügiesindust külastamata.

Velari reisijateruumi jõuab vähem teemüra tänu aktiivsele mürasummutustehnoloogiale ning seetõttu on Velar otseste konkurentidega võrreldes oma klassi kõige vaiksem sõiduk. Tehnoloogia tuvastab sõidukisse kostuvaid helisagedusi ja summutab müra, suunates sõitjateruumi vastavaid sagedusi läbi helisüsteemi. Nii väheneb sõitjateruumis müratase vähemalt nelja detsibelli võrra, mis on võrreldav sellega, kui keerata heli nelja astme võrra vaiksemaks.

Uue Range Rover Velari pardal aitab audiokogemuse järgmisele tasemele viia valik erinevaid Meridiani helisüsteeme, mille kõige silmapaistvamaks esindajaks on 17 kõlari ja 750 W võimendiga Meridian 3D Surround Sound System.

Täiustatud Pixel LED esituled koos päevasõidutuledega Signature Daytime Running Lights (Dynamic HSE ja Autobiography mudelitel põhivarustuses) kasutavad kolm korda rohkem valgusdioode kui seni tuttavad Matrix LEDi esituled. Igas uues esilaternas on nüüd neli pikselmoodulit, millest igaühes 67 täpselt juhitavat leedi, lubades valgusvihku vastavalt vajadustele veelgi täpsemalt kohandada.

Kurvivalgustus Dynamic Bend Lighting kasutab kiiruse- ja rooliandmeid, et teeoludele vastavalt valgustada ka pimedaid kurve ja äärekive. Uuenenud kaugtuled valgustavad teed pea poole kilomeetri kaugusele.

Adaptive Driving Beami tehnoloogia suudab varjutada nelja vastuliikuvat objekti, et vältida teiste juhtide pimestamist. Kaugtuled kohanduvad vastavalt sõidukiirusele, valgustades väiksel kiirusl teed laiemalt ning üle 70 km/h sõites intensiivsemalt ja kaugemale.

64 kilomeetrit elektriga

Uus Velar on saadaval nii pistikhübriidse P400e mudeliversioonina kui ka poolhübriidsüsteemiga varustatud Ingeniumi bensiini- ja diiselmootoritega. Pistikhübriid läbib üksnes elektri jõul kuni 64 kilomeetrit. Tänu suuremale, 19,2 kW akule on uue Velari elektriline sõiduulatus eelmise mudeliga võrreldes kasvanud enam kui 20%.

404 hobujõudu ja 640 Nm pöördemomenti arendav P400e kiirendab nullist “sajani” 5,3 sekundiga ja saavutab tippkiiruseks 209 km/h, elektrilises sõidurežiimis kuni 140 km/h. Kapoti all on 2-liitrine 300 hobujõudu arendav neljasilindriline Ingeniumi bensiinimootor ja 105 kW elektrimootor.

P400e on ka üks väheseid pistikhübriide, millel on DC-kiirlaadimise tugi: 50 kW laadijaga jõuab tühi aku 80-protsendilise täituvuseni kõigest 30 minutiga. Kodustes tingimustes saab aku 7 kW vahelduvvoolulaadijaga (AC) täiesti täis laadida umbes kahe ja poole tunniga.

Uuenenud Velar on saadaval ka kerghübriidina, kus 48V MHEV-süsteem töötab koos bensiini- (250–340 hj) või diiselmootoritega (204–300 hj).

Valikuline elektrooniline õhkvedrustus pakub mugavat sõidukogemust ka karmide teeolude korral, Adaptive Dynamics muudab pidevalt kõigi rataste vedrustust vastavalt teeoludele. Adaptive Dynamicsi süsteem kuulub kõigi kuuesilindriliste mudelite, PHEV-mudelite ning Dynamic HSE neljasilindriliste mudelite põhivarustusse.

Range Roveri maastikuvõimekuse tagab Terrain Response 2 süsteem, millel on seitse sõidurežiimi, mida juht saab valida vastavalt sõiduoludele, iga režiim muudab mootori, jõuülekande, nelikveosüsteemi, vedrustuse ja stabiilsuskontrolli seadeid, et tagada optimaalne veojõud ja haarduvus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.