Linnamaasturid

Raptor: kõigi aegade võimsaim Ford Bronco on kohal

Fotod: Ford

Ford Bronco on olnud USA turu viimase aja üks populaarsemaid maastureid. Nüüd on Ford avaldanud veel ekstreemsema, Raptor variandi, mis suudab kõrbedüüne ületada maantee kiirustel.

Raptor mudelid on siiani tähistanud Fordi kastikate kõige ekstreemsemaid off-road variante nagu Ameerika F-150 Raptor ja ka meie turul saadav Ranger Raptor. Bronco jätkab samal liinil nagu varasemad mudelid ehk rohkema võimsuse ja palju parema maastikuvõimekusega just kiiruse osas.

Kapoti all on Bronco Raptoril 3-liitrine kahe turboga EcoBoost V-6 bensiinimootor, mis toodab 400 hj, olles võimsaim tänavalegaalne Bronco, mida Ford tootnud on. Käigukastiks on 10-käiguline automaat ja mootori heli muudab käredamaks eraldi Raptori jaoks disainitud summutisüsteem.

Suuremad muutused on aga auto veermikus ja ehituses. Vedrustus on täielikud uuendatud, inspireerituna Ultra4 off-road võidusõiduseeriast. Koostöös Fox amortisaatorite tootjaga on arendatud HOSS 4.0 vedrustus (High performance Off-road Stability Suspension).

Rööbe on 21,8 cm laiem ja maastur sõidab 12,1 cm kõrgemal, kui tavaline Bronco ning kliirens on 33,2 cm. Seda tänu ka suurtele, 37-tollistele BF Goodrich maastikurehvidele, mis on suurimad rehvid, mida ühelegi tootmises olevale maasturile Ameerikas lisatud on.

Peale põhjalikult uuendatud vedrustuse, on Bronco Raptorit tugevdatud, et toime tulla ekstreemsema maastiku ületamisega ja düünidel kihutamisega. Terve auto põhi on kaitstud ning B- ja C-piilarid on tugevdatud, et auto oleks jäigem.

Tugevamad on ka veovõllid, et rohkem võimsust ja suuremad G-jõud probleeme ei tekitaks ja samuti on lisatud ka vastupidavam sidur.

Kõike seda manageerib Fordi sõidurežiimide valik nimega Goat (Go Over Any type of Terrain), mis lubab Broncoga läbida mis iganes maastikku, nagu nimi ka reedab.

Välimuselt on Ford Bronco Raptor muidugi agressiivsem ja igas mõttes suurem kui tavaline Bronco. Sarnaselt rivaali Jeep Wrangleriga, saab ka Bronco uksi täielikult eemaldada, et tõelise Baja maasturi tunnetust kätte saada.

Ekstreemse Bronco hinnad, ega näiteks ka detailsemad võimekuse numbrid nagu kiirendus “sajani”, pole hetkel avaldatud. Müüki jõuab Bronco Raptor tänavu suvel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.