Linnamaasturid

Renault uus elektrimaastur on isegi väiksem kui Zoe ja jõuab tulevikus ka Euroopas müügile

Renault avalikustas Shanghai autonäitusel uue kompaktse elektrimaasturi.Fotod: Renault.

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Shanghai autonäitusel avalikustati eile Renault esimene elektriline väikemaastur City K-ZE, mis jõuab peatselt müügile Hiinas, kuid peaks tulevikus jõudma ka Euroopa turule.

Kompaktse crossover’i kõrgus maapinnast on 15 sentimeetrit, teljevahe 2423mm ning pagasiruumi mahutavus 300 liitrit. Hoolimata nimetusest “linnamaastur” on City K-ZE nüüd tegelikult Renault’ väikseim elektriauto, mille suurust võib võrrelda Twingo luukpäraga.

City K-ZE-d hakatase ehitama Hiinas. Elektrilisel väikemaasturil on mitu erinevat laadimisrežiimi, millest kiireim fast charge peaks tühja aku 50 minutiga 80% ulatuses täis laadima. Möödunud aastal esitleti elektriautot ka Pariisi autonäitusel, kus sõiduulatuseks nimetati 250 kilomeetrit vastavalt NEDC testidele.

Värviline 8-tolline puutetundlik ekraan, 4G wifi ja häältuvastus on salongis kõik olemas, samuti õhukvaliteeti kontrolliv süsteem, mis peaks salongiõhku automaatselt reguleerima.

Kuigi esmalt jõuab City K-ZE müügile Hiinas, on Renault’ juhtkond andnud mõista, et sõiduk on loodud vastavalt Euroopa kvaliteedistandarditele ning peaks tulevikus ka teistel turgudel müügile jõudma.

Hetkel on aga teadmata, kus Euroopa versiooni tootma hakatakse.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.