Linnamaasturid

Seatilt tuleb varsti Kodiaqi konkurent ja sellel on nüüd üheksa võimalikku nime

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Seat on avalikustanud üheksa nime, millest ühte hakkab kandma järgmisel aastal müügile jõudev suur linnamaastur.

Kaalukausil on Abrera, Alboran, Aran, Aranda, Avila, Donosti, Tarifa, Tarraco ja Teide. Need üheksa sõeluti avaliku hääletuse abil välja 10 130 võimaliku variandi seast.

Kõik kandidaadid on Hispaania kohanimed. Seat on nimetanud oma uusi mudeleid enda kodumaa paikade järgi juba 1982. aastast.

Järgmiseks testib Seat alles jäänud nimekandidaate fookusgruppide peal. 12. septembril kavatseb autotootja Frankfurdi autonäitusel teatavaks teha, millised vähemalt kolm nime pääsevad finaali. Võitja selgub enne 15. oktoobrit avaliku hääletusega.

Ávila linna, Teide vulkaani või mõne muu eespool loetletud koha järgi nimetatav linnamaastur saab olema ligikaudu 4,7 meetrit pikk ning seda hakatakse müüma nii viie- kui seitsmekohalisena. See hakkab konkureerima teiste kolmandat istmerida pakkuvate SUV-dega nagu näiteks Hyundai Santa Fe.

Volkswageni grupi (VAG) siseselt on praegu veel nimeta mudeli lähim rivaal Škoda Kodiaq.

Seati mudelivalik täienes Hispaania margi ajaloos esimese linnamaasturiga mullu, kui müügile jõudis Seat Ateca. See rajaneb küll samal VAG-i moodulplatvormil mis Kodiaq ja tuleval aastal saabuv Seat, kuid on vaid 4,3 meetrit pikk ning saadaval üksnes viiekohalisena.

Veel selle aastanumbri sees täieneb Seati palett veel ühe kõrgemat sorti autoga – Renault Capturi mõõtu krossoveriga Arona, mis saab ühtlasi olema universaalkerega Seat Ibiza aseaineks.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.