Linnamaasturid

See on 6-rattaline Ford Bronco või siis tagasihoidlikumalt Apocalypse Dark Horse

Fotod: Facebook, Apocalypse Manufacturing

Ameerika tuunimisfirma Apocalypse’ist oleme kirjutanu ka varem, kui tegime nimekirja kõige erilisematest maasturitest, mida osta saab. Kurjakuulutava nimega ettevõte ehitab ümber erinevaid maastureid 6-rattalisteks ja nende viimane mudel on Ford Bronco baasil ehitatud monstrum.

Enamasti ehitab Apocalypse selliseid sõidukeid Jeep Wranglerite baasil. Mudelinimed nagu Hellfire ja Doomsday tunduvad täpselt sobilikud ka sõidukeid arvesse võttes.

Apocalypse’i viimane mudel on Dark Horse – Ford Bronco baasil ehitatud teadaolevalt esimene 6-rattaline maastur. Arvestades Bronco populaarsust Põhja-Ameerikas oli see vaid ajaküsimus, kui mõni tuunija kolmanda telje sinna lisab.

Carscoops on jaganud ka lisainfot tehniliste andmete osas. Bronco kahe turboga V-6 jõuallikas on 70 hj jagu võimsamaks tuunitud, 400 hobujõuni. Pikkusele on lisatud 91 cm, mis tuleb kõik muidugi auto tagaosast.

Bronco katus, mida saab ka standardsõidukil eemaldada, on asendatud klaasfiibrist osaga, mis on samuti eemaldatav. Lisaks on muidugi suured, 20-tollised veljed, veel suuremate 37-tolliste maastikurehvidega. Vedrustust on samuti tõstetud 10 cm võrra.

Apocalypse Dark Horse hinda pole hetkel avalikustatud, kuid esimene sõiduk, mis samuti ka piltidel näha, läheb oksjonile Floridas 9. aprillil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.