Linnamaasturid

Selline hakkab välja nägema Kia Sorento uus põlvkond

Fotod: Kia.

Kia avalikustas eile esimesed ametlikud pildid uue neljanda põlvkonna Sorento linnamaasturist, mille ametlik debüüt toimub märtsis Genfi autonäitusel.

Sorento uus põlvkond on suurem nii väljast vaadates kui ka seest – teljevahe on suurendatud 35 mm võrra ja kõik ülejäänud dimensioonid on ca 10 mm suuremad. Salongis peaks keskmistel reisijatel olema tänu uutele lahendustele varasemast enam ruumi.

Sorento neljas põlvkond on ka esimene, mis tuleb elektrilise jõuajami valikuga. Nimelt on lisaks 2,2-liitrise diiselmootoriga variandile tulekul nii tava- kui ka pistikhübriidsed versioonid.

Välimuselt on uut linnamaasturit muudetud nurklikumaks, sarnaselt suuremale Telluride mudelile (ainult USAs), mis annab sõidukile tootja sõnul küpsema ja tänapäevasema ilme.

Ainsad ametlikud pildid salongist on tehtud küll Koreas müüdavast mudelist, kuid tõenäoliselt muutuvad Euroopa versioonis vaid salongis kasutavad värvid. Armatuuris jääb esimese asjana silma suur paneel, millesse on sobitatud nii 10-tolline ekraan kui ka kliima kontrollpaneel. Ka näidikupaneel on neljanda põlvkonna Sorentol digitaalne.

Sorento täpsemad tehnilised andmed avalikustatakse järgmisel kuul Genfis toimuval autonäitusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.