Linnamaasturid

Selline näeb välja suvel saabuv uus Volkswagen Amarok, valikus ka suur diiselmootor

Pildid: Volkswagen

Volkswageni kastikas Amarok jõudis turule juba 12 aastat tagasi ja lõpuks on esimesed pildid uue põlvkonna disainist avalikustatud. Suvel saabuv uus mudel hakkab ka platvormi jagama ühe rivaaliga.

Disainisketšide järgi jätkab Amarok Volkswagenile tüüpilist evolutsiooni, revolutsiooni asemel. Pikap on selgelt sarnane praegusele mudelile, kuid esivõre ja -tuled on inspireeritud uuematest Volkswageni linnamaasturitest.

Kuigi interjööri pole väga detailselt näha, võib oodata, et Amarok saab sarnase disaini ja tehnoloogia uuemate autotootja mudelitega. Piltidelt paistab, et infosüsteemi ekraani all leidub ka füüsilisi nuppe, mille puudumise eest on viimased Volkswagenid kriitikat saanud.

Tehnilise poole pealt kinnitas Volkswagen, et Amarok hakkab jagama platvormi saabuva uue Ford Rangeri kastikaga. See tähendab, et uus mudel on laiem ja pikem, võrreldes eelkäijaga.

Täpsemad tehnilised andmed on veel selgumas, kuid on teada, et võimsamaks jõuallikaks saab olema V-6 turbodiisel. Rangeri saabuv uus generatsioon saab samuti 3-liitrise V-6 mootori ja väga tõenäoliselt hakkab Volkswagen sama jõuallikat kasutama.

Lahjemad 2-liitrised mootorid saabuvad väga tõenäoliselt samuti Fordi katuse alt, et vältida arenduskulusid Volkswageni enda jõuallikate sobitamise jaoks. Sarnaselt mootorikasutusele, hakkab Saksa autotootja tõenäoliselt kasutama ka 10-käigulist Fordi automaatkasti ja nelikveosüsteemi.

Suvel saabuvat uut Amaroki hakatakse tootma Lõuna-Aafrika Vabariigis ja Argentiinas, erinevalt esimesest põlvkonnast, mida toodeti ka eraldi Euroopa turule Hannoveris.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.