Linnamaasturid

Škoda Enyaqi kupeeversioon saab rohkem sõiduulatust ja esimese elektrilise RS-mudeli

Fotod: Škoda

Tehniliselt pole uue Enyaq Coupé iV puhul suurt miskit muudetud. Identsete võimsustega jõuallikad ja aku mahutavused nagu ka Enyaqil. Kõige soodsam Enyaq iV 50 jääb traditsioonilisema linnamaasturi valikusse, muud variandid on nüüdsest saadaval ka kupeena.

Mõõtude osas on kupeeliku kerega linnamaastur 4 mm pikem ja 6 mm kõrgem. Tagaosas langev katusejoon röövib muidugi pisut pagasiruumi ja seda 15 liitri võrra pakkudes mahutavuseks 570 l.

Plussiks on Enyaq Coupé voolujoonelisus, kuna õhutakistustegur on viidud 0.234 peale. See tähendab, et maksimalne sõiduulatus suurima akuga ja ühe elektrimootoriga on 545 km (WLTP). Samas konfiguratsioonis lõppeb tavalise Enyaqi jaks otsa 529 km juures.

Saadaval on kaks aku suurust: 58 kWh ja 77 kWh. Võimsuse osas on saadaval kolm varianti: 132 kW (saadaval vaid väiksema akuga), 150 kW ja 195 kW, viimane on ühtlasi ainuke kahe mootoriga ja nelikveoline, sarnaselt tavalise Enyaqiga. Kõige võimsam mudel on aga Enyaq Coupé RS iV.

Esimene Škoda RS-embleemiga elektriauto saab samuti ühe elektrimootori kummagile teljele ja nelikveo, nagu eelpool mainitud 195-kilovatine variant, kuid võimsus on tõusnud 220 kW juurde ja pöördemoment on 460 Nm.

Sarnaselt teiste RS-mudelitega saab ka Enyaq Coupé valiku musti detaile auto välimuses ja laia helkurtriibu tagastange alumises osas. Sõiduelamus peaks Škoda sõnul olema eriti dünaamiline, mis tagab kiirenduse “sajani” 6,5 sekundiga ja tippkiiruseks 180 km/h. Kõik teised mitte-RS Enyaq kupeed on piiratud 160 km/h juures.

Enyaq Coupé saab ka kaks ekslusiivset värvitooni: Phoenix Orange ja Graphite Grey, RS’iga saab valida ka erkrohelise Hyper Green lahenduse. Lisaks on RS mudelil standardvarustuses ka “Crystal Face” esivõre, mis on valgustatud 131 LED-iga. Lahjematele Enyaq kupeedele saab seda lisada ka lisavarustusest.

Interjöör on suuresti sama tavalise Enyaq iV’ga. Muidugi saab RS variant sportlikumad istmed, mida saab valikuliselt ka perforeeritud nahkkattega.

Škoda Enyaq Coupé iV hindu pole veel avaldatud, kuid on oodata nõks kallimat hinda võrreldes samaväärse tavalise Enyaqiga. Seega võib aluseks võtta Enyaq iV 60 mudeli 43 100-eurose baashinna ja sinna paar tuhat eurot juurde lisada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.