Linnamaasturid

Škoda uusim linnamaastur on lõpuks avalik ja jõuab tänavu müügile

Uus Škoda Kamiq.Fotod: Škoda.

Škoda esitleb Genfi autonäitusel uut Kamiq linnamaasturit, mis nüüd koos Kodiaqi ja Karoqiga tootja linnamaasturite mudelivaliku täielikuks muudab.

Kamiq on Škoda kolmest linnamaasturist suuruselt väikseim ning mõeldud ainult esiveolisena eeskätt linnakeskkonda, kuigi tootja rõhutab ka sõiduki maastikuvõimekust.

Kamiqist leiab uusi Škoda disainijooni

Välimuselt tunneb Kamiqis ära kahe teise linnamaasturi tunnusjooned, kuid uue mudeli juures jäävad silma nii suur esivõre kui ka tavatulede kohal asetsevad kitsad päevased LED tuled.

Uue linnamaasturi tagaosast leiab Škoda logo asemel tootja väljakirjutatud nime, sarnaselt tulevasele Scala mudelile. Olenevalt varustusastmest on Kamiqil lisaks LED päevatuledele ka dünaamilised suunatuled.

Baasmootoriks on 1.0-liitrine TSI, mille 70 kW versiooni pakutakse 5-käigulise manuaalkastiga. Sama mootori võimsamat 85 kW varianti võib soetada nii 6-käigulise tavakasti kui ka 7-käigulise DSG-kastiga.

Kõige võimsama bensiinimootorina pakutakse 1,5-liitrist TSI üksust, mis toodab 110 kW ja suudab kaks oma neljast silindrist kütuse säästmise jaoks välja lülitada (ACT). Diisli soovijatele pakutakse Kamiqile 1,6-liitrist TDI mootorit, mis toodab 85 kW. Mõnel turul tuleb müügile ka 1,0-liitrine maagaasil töötav G-TEC mootor.

Mõõtudelt läbinisti linnamaastur ja seda heas mõttes

Škoda Kamiq on 4,241 mm pikk ja 1,793 mm lai ning 1531 mm kõrge. Teljevahe on 2,651 mm ja pagasiruum mahutab tavaliselt 400 liitrit, kuid allaklapitud tagaistmetega tõuseb mahutavus 1,395 liitrini. Väga pikkade esemete transpordiks on võimalik alla voltida ka kõrvaliste. Ruumika mulje tekitamiseks laienevad külgmised ventilaatorid uksepaneelide sisse.

Ekraanisüsteemides saab Kamiqi puhul valida kolme erineva variandi vahel. Tippvarustuses on Amundseni 9,2-tollise ekraaniga süsteem, mis selgelt juhi vaateväljas asub. Sellele järgnevad 8-tollise ekraaniga Bolero ja 6,5-tollise ekraaniga Swing süsteemid.

Standarina on Swing süsteemiga sõiduki esiosas neli kõlarit. Bolero ja Amundseni süsteemid tulevad juba kaheksa kõlariga ning valikuna saab võtta ka 405-vatise Škoda helisüsteemi, millel on kümme kõlarit.

Samuti on valikus 10,25-tolline digitaalne näidikutepaneel. Ühenduvusvariante on Kamiqis lademetes, alates pideva internetiühenduse ja eCall hädaabisüsteemiga ning lõpetades võimalusega sõiduki andmeid telefonirakendusega kontrollida (või uksi ja aknaid sulgeda).

Juhiabidest puudust tundma ei pea

Kamiqile pakutakse juhiabidena kõiki standardiks saanud tehnoloogiaid ja veelgi. Baasvarustuses on reahoidja ja esiosa jälgimise süsteem, mis vajaduse korral ka automaatselt pidurdab. Valikus on adaptiivne püsikiirusehoidja ning juhi ärkveloleku hoiatussüsteem.

Parklatesse mõeldud “põrkeraud”, mis kaitseb ustega mõlkimise eest.Fotod: Škoda.

Soovi korral võivad kliendid valida ohutuse suurendamiseks ka Crew Protect Assist süsteemi, mis enne kokkupõrke toimumist kähku aknad sulgeb ja turvavööd ära pingutab. Õnnetuste jaoks on olemas ka rullumist ennetav süsteem ja kuni üheksa turvapatja.

Müügile peaks Kamiq jõudma juba selle aasta teises pooles. Ametlik hinnakiri hetkel puudub, mistõttu võib baashinna üle oletada vaid teistele Škoda mudelitele toetudes.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.