Linnamaasturid

Soomustatud X5 erimudel ei torka tänaval silma, aga peab vastu nii kuulidele kui ka plahvatustele

BMW X5 Protection VR6.Fotod: BMW.

BMW avalikustas tuntud X5 linnamaasturist soomustatud versiooni, mis on loodud vastu pidama plahvatustele, tulirelvadele ning kaitsema ka inimröövimise eest. Kaitsereitingu järgi nimetatud BMW X5 Protection VR6 ei erine välimuselt tavalisest mudelist pea üldse.

Maasturi kere on soomustatud tugevast terasest plaatidega, mis on iga mudeli jaoks eraldi valmistatud ning paigutatud ka erinevate kereosade liitekohti katma. Tootja teatel annab säärane üks-ühele välimus tavalise X5-ga erimudelile anonüümsuse, mida võib omakorda veel üheks turvalisuse astmeks lugeda.

Põhja alt kaitseb sõidukit alumiiniumist kaitsekiht ja tavaliste akende asemel on X5 Protection VR6-l 33 millimeetrise paksusega kuulikindlad klaasid. Üleüldiselt peaks auto vastu pidama AK 47 kuulidele ja kuni 15 kg TNT plahvatusele vähemalt nelja meetri kauguselt. Soovi korral saab end õhurünnakute (näiteks droonide) vastu kindlustada ka soomustatud katusepaneeliga.

Mootoriks on erimudelil 4,4-liitrine V8, mida kasutavad ka X5 M50i ja X7 M50i, ning mis toodab 390 kW ja suudab isegi soomustatud linnamaasturi seisult saja kilomeetrini tunnis viia 5,9 sekundiga. Sõiduki tippkiirus on elektrooniliselt 210 km/h juurde piiratud.

Standardina on soomustatud X5 neljale reisijale olemas ka autosisene kommunikatsioonisüsteem ja mugavus- ning ohutusvarustuse osas on saadaval praktiliselt kõik tavalisele X5-le pakutavad tehnoloogiad.

Hiljuti avalikustas ka Volvo soomustatud versiooni oma XC90 linnamaasturist, millel on X5 erimudelist veelgi kõrgem turvareiting. Kuigi X5 osas pole hinda avalikuks tehtud, algab soomustatud XC90 hinnakiri umbes poole miljoni euro juurest.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.