Linnamaasturid

Sügisel jõuab Eestisse täiesti uus Mazda linnamaastur CX-30

Mazda Motor Corporation esitles 5. märtsi õhtul esmakordselt Mazda CX-30 kompaktset linnamaasturit, mis on Mazda järgmise generatsiooni autode teine mudel. Eestisse jõuab Mazda CX-30 sellel sügisel.

Uut kompaktset linnamaasturit peaks nimetama CX-4’ks, kuid Mazda valis teistsuguse lähenemisviisi, vaatamata sellele, et CX-30 jääb oma suuruse poolest täpselt populaarse CX-3 ja CX-5 vahele.

Ei suur ega väike

Vastavalt suuruste tabelile on uus Mazda ilmselt lähim väljendile „ei suur ega väike“. 4395 mm pikk, 1795 mm lai, 1540 mm kõrge ja 2655 mm teljevahega. See auto sobib Mazda sõnul kõige paremini paarile või väikesele perekonnale, kes veedavad enamuse oma ajast linnas, kuid naudivad ka nädalalõpusõite kaugemale.

Täpselt nagu ka uus Mazda3, disainiti CX-30 järgmise põlvkonna Skyactiv-sõidukiarhitektuuri kasutades, mis tõstab esile inimese sünnipärase tasakaalutunde: juhiistet disainides keskendusid disainerid juhi vöökoha asendile ja tunnetele manöövrite ajal.

Nelikvedu ja kuulus Skyactiv-X tehnoloogia

Linnamaastur on varustatud ka i-Active perekonna nelikveo süsteemiga, koos G-Vectoring Control veojõu jaotuse tehnoloogiaga, võimaldades sujuvamaid pöördeid.

CX-30 tuleb koos Skyactiv-Euro 6d-TEMP Skyactiv perekonna diisel- või bensiinimootoriga, kaasates uudset Skyactiv-X-i, mis kombineerib nii diisel-, kui bensiinimootorite süütepõhimõtted.

Lisaks on kõikidel bensiinimootori modifikatsioonidel mild-hybrid veosüsteem, mis rakendab teatud tingimustel väikse elektrimootori, asendades või täiendades traditsioonilist mootorit.

Turvatehnoloogia vaatab juhile otsa

Mazda CX-30-l on ka i-Activsense ohutustehnoloogia pakett, kaasa arvatud uus juhi jälgimise süsteem, mis jälgib juhi seisundit ja hoiatab potentsiaalsete ohumärkide ilmnemisel nende käitumises. Süsteem jälgib juhi silmade seisundit, pilgutamist, pealiigutusi ja isegi suuliigutusi ning hoiatab juhi ilmselgete unisuse tunnuste korral.

Hädaolukorras aktiveerib süsteem nutika pidurdustoe süsteemi, mis aitab sõidukil peatuda.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.