Suurem Dacia maastur saabub 2025. aastal

Dacia Bigster Concept

Rubriiki toetab

Dacia plaanib Rumeenias Mioveni tehases hakata tootma uut ja suuremat maasturit, mis baseeruks ideeautol Bigster ja peaks turule jõudma 2025. aastal.

Koos strateegilise Renaulutioni plaani esitlusega 14. jaanuaril 2021 näidati esmakordselt ka Dacia Bigsteri kontseptsiooni – ideeautot, mis näitas margi tootevaliku uut C-segmendi suunda. Bigster Concept on 4,6 m pikk ning see pakub kõike, mida C-segmendi maasturilt nõutakse.

CMF-B platvorm on Dacia tööstusstrateegias kesksel kohal ning võimaldab toota kahe- ja nelikveolisi sõidukeid pikkusega 4,1–4,6 meetrit, erinevaid keretüüpe B- ja C-segmendis ning mis on varustatud sisepõlemis-, alternatiiv- ja hübriidmootoritega.

Mioveni tehas Rumeenias avati 1968. aastal ja see on Dacia ajalooline tootmisüksus. Nüüd on sellest saanud täiemõõduline tööstuskompleks kerekoosteüksuse, mehaanika- ja šassiiüksuse, valukoja ja logistikaplatvormiga. Praegu toodetakse Miovenis margi nelja mudelit: Duster, Sandero Stepway, Logan ja Jogger.

Alates 2024. aastast hakatakse Miovenis tootma ka uue põlvkonna Dustereid, kasutades CMF-B platvormi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.