Linnamaasturid

Tagasihoidlik restomod Land Cruiser FJ40’st on stiilne alternatiiv modernsetele maasturitele

Fotod: Speedart, eBay.com

Ameerika Ühendriikides on müüki tulnud täieliku taastamise ja maitseka restomod kuuri läbinud Toyota Land Cruiser FJ40. Kolumbias taastatud maastur on algselt 1982. aasta auto, kuid pärast 2020. aastal läbitud restaureerimist on maastur kui uus.

Kõik restomod projektid ei saagi olla nii kallid ja uut tehnikat täis nagu näiteks Singeri Porsche 911’d. Üks sellistest näidetest ongi Kolumbiast pärit Leyton Cars’i poolt uuesti ehitatud Land Cruiser FJ40.

Sõjaväe rohelises toonis maastur ei näe välimuselt midagi liiga ekstreemset välja. Sellegi poolest on peale erksa oranži pehme katuse ka palju modernset tehnikat. Lisatud on uued LED tuled, uuendatud on ka nii pidureid ja vedrustust, mistõttu istub Land Cruiser 6,35 cm kõrgemal.

Jõuallika osas on välditud modernse mootori lisamist. Hoopiski võeti originaal 4,2-liitrine rida kuus mootor täielikult juppideks ja taastati pea uuevääriliseks. Ühendatud taastatud 5-käigulise manuaalkastiga toodab mootor 145 hj ja 312 Nm.

Interjööris valitsevad samasugused sõjaväe rohelised ja erkoranžid toonid. Modernsust lisavad ka konditsioneer, pooldigitaalne näidikuteplokk ja armatuurlaua keskel olev ekraan, mis näitab ka tagurduskaamera pilti.

Pärast taastamist on Land Cruiser FJ40 sõitnud vaid 226 miili (363 km) ning maasturit on hoitud turvaliselt konditsioneeritud ruumis. Ebays küsitakse müügikuulutuses hetkel 135 000 USA dollarit, pisut üle 128 000 euro. Kindlasti kallis, kuid väga omanäoline maastur.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.