Linnamaasturid

Täiesti uus Chevy Blazer on välimuselt sportlik ja agressiivne linnamaastur

2019. aasta Chevrolet Blazer. Foto: Chevrolet.

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Chevrolet teatas täiesti uue Blazer linnamaasturi müügile jõudmisest 2019. aastal, mis peaks sobima väiksema Equinoxi ja suurema Traverse mudeli vahele.

Sihilikult silmatorkav

Blazer näeb tõesti sportlik välja, laenates ilmselgelt stiilinippe Camarolt. Julged ja jõulised kerejooned koos agressiivse esivõrega peaksid Chevrolet’ tegevjuhi John Cafaro arvates linnamaasturile piisavalt selge hoiaku andma.

Suure esivõre kohalt leiab kitsad LED-esituled, mis Blazeri välimust veelgi enam eristama peaksid. Teiste Chevy maasturite ja linnamaasturite seas paistab Blazer enda eriti julge välimusega tõesti silma.

Baasmudeli mootoriks on 2,5-liitrine neljasilindriline (143 kW), kuid soovi korral saab valida ka võimsama, 3,6-liitrise V6 (227 kW).

Tänapäevane linnamaastur seest ja väljast

Blazeri sisus saab klient valida mitmete värvide ja polsterduste vahel. Eraldi võib interjööris välja tuua Camarole omased ümarad ventilatsiooniavad, elektrilise lukustusega kindalaeka ja juhtmeta laadimisdoki.

3,6-liitriste V6 mootoritega mudelitel on standardina olemas ka haagise abisüsteem, mis aitab parkimiskaamera abil treilerit haakida ning samuti on sel eesmärgil olemas ka ülalt-alla vaade.

Adaptiivse püsikiirusehoidja soovijad peavad valima RS või Premier varustusega mudelid. Samuti saavad RS ja Premier variandid topeltsiduriga AWD süsteemi. Tavaline mudel tuleb esiveolisena, kuid ka sellele on võimalik lisavarustusena täisvedu juurde võtta.

Blazeri pagasiruumi organiseerija – rööbastel “aed” aitab asju paremini kinni hoida, et need sõidu ajal ei liiguks.

See pole tegelikult esimene Blazer

Blazeri nime on Chevrolet’ ridades kandnud tegelikult rohkem kui üks neljarattaline maastur. K5 Blazer oli neljaukseline väiksemat sorti maastur, mida toodeti 1969 – 1991 ja mida tuntakse ehk ka lihtsalt GMC Jimmy nime all.

Jimmy sai tuntuks tänu heale maastikuläbivusele ning sellest tehti ka militaarvariante.

79. aasta Chevrolet K5 Blazer ehk GMC Jimmy. Foto: Wikipedia/79k5driver.

Lisaks kandsid Blazeri nime ka S-10 ja S-15 maasturid, mille tootmine lõppes 2005. aastal.

Müügile jõuab uus Blazer USAs järgmise aasta alguses ning ametlikku hinnakirja praegu avaldatud pole.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses